Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové se opravuje prostor před úřadem práce

  • Orlová,

V Orlové se rekonstruuje ve velkém. Kromě náměstí, lesoparku a revitalizace Páté etapy se také opravuje prostranství před úřadem práce. Město slibuje nové chodníky, osvětlení, lavičky a novou zeleň. Byli jsme se proto podívat, jak práce probíhají.

Centrum Orlové je teď opravdu jedno velké staveniště. Opravuje se hned několik městských ploch najednou. Některé budou alespoň z části hotové už tento rok. Například první etapa revitalizace prostoru před Úřadem práce.

"Nacházíme se na prostranství před úřadem práce, kde v tuto chvíli probíhají práce na revitalizaci chodníků. Jedná se o první etapu na kterou byly uvolněny prostředky v letošním roce," říká Martina Szotkowská z odboru rozvoje a investic Městského úřadu v Orlové.

Práce na prostranství má ve své režii firma AWT Rekultivace. Podle vedoucího stavby se zatím postup daří plnit podle plánu a práce nekomplikuje ani počasí. V době, kdy jsme se byli na stavbě podívat prováděli kontrolu pracovníci městského úřadu.

"Zrovna probíhá pokládka obrubníků, chystají se konstrukční vrstvy a bude prováděna pokládka dlažby. Zatím to je bez komplikací, statické zkoušky vychází a termín zatím plníme, říká stavby vedoucí Petr Poledník.

Stavba bude stát zhruba dva a půl milionu korun. Co všechno tedy budou mít Orlované na zrekonstruovaném prostranství k dispozici?

"Jedná se o rekonstrukci chodníků, přibudou tady nové lavičky, bude vyměněno osvětlení, přibudou nové keře a zeleň a podobně. V další etapě chceme řešit také zeď, opravu zídek nebo nová schodiště," říká Martina Szotkowská.

Usazení dlažby, laviček a košů a také jemné terénní úpravy, to vše má ještě zhotovitelská firma před sebou. Do konce roku se ještě stihne vyměnit staré osvětlení za nové. Pokračovat se pak bude během příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy