Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava představila spolkové činnosti v Orlové

  • Orlová,

V Orlové se představily spolky, fungující ve městě a okolí. Příležitost k tomu měli v rámci spolkové výstavy, ta nabídla desítky zájmových činností. Letos ji navíc obohatil festival národnostních kultur.

Další ročník Výstavy spolkových činností se odehrál v prostorách orlovského kulturního domu. Zdaleka už ale výstava není pouze spolková, své aktivity na ni prezentují i příspěvkové organizace a někteří jednotlivci. Navíc se změnil i celkový koncept.

“Nové je určitě pojetí výstavy jako takové, protože je jinak uspořádaná, aby byla příjemnější pro lidi a aby nebyla tak stísněná. A co je dále nového, je to nejenom spolková výstava, ale máme tady také festival národnostních kultur,” říká organizátor akce Miroslav Chlubna.

Ten nabídl návštěvníkům různé kulinářské speciality, ale hlavně živou folklorní hudbu a tanec.

Své činnosti na výstavě například prezentovali místní taneční kluby, baseballové odpaliště si pro zájemce připravil orlovský sportovní klub, opět nechyběli kaktusáři se svými vzácnými kousky, nechyběl ani klub důchodců, zahrádkářů nebo leteckých modelářů. To vše, aby organizátoři předali hlavní vzkaz.

“ Orlová žije a má co nabídnout a není jen o tom, že budu někde sedět v hospodě nebo na gauči a vykládat, jak jek Orlová strašná a špatná a není tu co dělat. Pojďte se podívat, těch činností je tady celkem dost,” dodává organizátor Miroslav Chlubna.

Celkem se výstavy zúčastnilo šedesát čtyři vystavovatelů z Orlové ale i z blízkého okolí jako je Doubrava, Rychvald nebo Petřvald. Své aktivity účastníci prezentovali po celé dva dny. 

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail