Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Orlové řeší problémy ve vyloučených lokalitách

  • Orlová,

Problémy ve vyloučených lokalitách, drogy, záškoláctví a složitá komunikace s rodiči dětí. To jsou témata, kterými se zabývali účastníci konference v Orlové. Tu uspořádalo vedení Městské policie a sezvalo na ni všechny složky, které mají k problémům co říct.

Problémový život ve vyloučených lokalitách, s tím spojené záškoláctví dětí ze sociálně slabých rodin a také problémy s drogami. To je jen část z obsahu konference, kterou uspořádala Městská policie Orlová.

“Principem bylo dostat k jednomu stolu více institucí jak represe, tak i z těch pomáhajících profesí, protože ten náš represivní pohled nemusí být ten správný, my se navíc dostáváme do styku hlavně s těmi problémovými jedinci,” říká velitel Městské policie Orlové Roman Galia.

Ke stolu tak zasedli policejní složky, preventivní pracovníci, neziskové organizace a také zástupci vzdělávacích institucí aby přednesli, co je nejvíce trápí. V rámci základních a mateřských škol je to například záškoláctví a velmi špatná komunikace s rodiči dětí.

“Co nám dělá velký problém jsou rodiče, kteří nedocházejí na pozvání školy na výchovné komise, ale nedocházejí se svými dětmi ani do pedagogických poraden a speciálních pedagogických center,” říká ředitelka ZŠ Školní Hana Rettová.

Místo školní docházky si tak často žáci dělají přes den co chtějí. Své zkušenosti o tom přednesli také preventivní pracovníci, kteří se v lokalitách pohybují denně.

“Romové se nám scházejí na zastávkách, dělají nám tam problémy a lidé si toho hodně všímají,” říká preventivní pracovnice Irena Makulová.

Výstupy z konference bude teď Městská policie zpracovávat a hledat vhodné postupy řešení.

“Všechny ty problémy, které jsme tady řešili, ať už jsou to drogy, ať už je to lichva, napadání, dětské gangy, to vše jsou samozřejmě spojené nádoby.

Vedení městské policie se takto snaží najít způsob, jak v lokalitách správně postupovat a při řešení obecných problémů se všemi složkami spolupracovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy