Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby orlovské nemocnice fungují 10 let

  • Orlová,

Oddělení sociálních služeb v orlovské nemocnici oslavilo deset let své existence. K této příležitosti přišel klienty navštívit ředitel nemocnice, zástupci města a zazpívat přijely Havířovské babky. Na pokojích pak na klienty čekalo občerstvení. Jak si akci užívali vám ukážeme v následujícím příspěvku.

Oddělení sociálních služeb orlovské nemocnice uspořádalo tradiční adventní posezení s klienty. Tentokrát ale bylo něčím výjimečné. Oddělení totiž slaví deset let svého fungování a tak mezi klienty zavítalo vedení nemocnice a města a náladu přišly svým programem zpestřit oblíbené Havířovské babky. Klientům se vystoupení moc líbilo.

"Naše zařízení je připravuje na pobyt v zařízeních sociálních služeb tím, že tady máme nácviky soběstačnosti, mobility, mají tady možnost využít volný čas svými koníčky. Samozřejmě máme omezené možnosti ale snažíme se smysluplně a aktivně vyplnit jejich volný čas," říká Marcela Frývaldská, vedoucí oddělení sociálních služeb.

Kromě hudebního programu bylo pro klienty připraveno také pohoštění. Každý z nich si ho mohl vychutnat na svém pokoji. Služby oddělení si při tom pochvalovala například paní Antonie Karolzcyková.

"Všechno mám ráda a všeho si tady vážím. Personál se o nás stará moc dobře," prozradila.

Personálu poděkoval ředitel nemocnice za jejich práci. Klienti jsou na oddělení spokojení hlavně díky každodenní péči, které se jim dostává.

"Já si myslím, že ty služby, které dnes poskytujeme, jsou velice kvalitní a i pacienti si je pochvalují a samozřejmě velký dík patří personálu, který se o klienty stará," řekl ředitel nemocnice Jiří Matěj.

"Já bych také ráda popřála celému oddělení sociálních služeb, ať se jim daří. A i když není město zřizovatel, tak jsme samozřejmě rádi, že tady takové služby máme, protože jsou součástí našeho města," říká místostarostka Orlové Petra Jenčmionková (ANO).

V tuto chvíli využívá služby oddělení třicet klientů. Možnost být v péči zdejších ošetřovatelek mají klienti půl roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy