Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ZŠ Mládí proběhl Den robotiky, techniky a řemesel

  • Orlová,

Základní škola Mládí uspořádala Den řemesel. V rámci něj si mohli žáci školy vyzkoušet spoustu užitečných dovedností a zjistit, jestli mají na některé z prezentovaných řemesel talent. Ke spolupráci škola přizvala všechny odborné střední školy, které působí v Orlové a jejím okolí. My jsme se mezi žáky vypravili, abychom se podívali, jak jim jde práce od ruky.

Na základní škole Mládí to ve čtvrteční dopoledne pořádně žilo. Konala se tam totiž zajímavá akce, v rámci které si mohli žáci osahat poctivá řemesla a vyzkoušet si také práci s technikou a kdo ví, možná v sobě také objevit skrytý talent.

"Dnes jsme si pro žáky připravili projektový den s názvem Den robotiky a techniky. Žáci si dnes mohli vyzkoušet na různých stanovištích práci s lego roboty, sestavovat roboty, ovládat je, vytisknout výrobky na 3D tiskárně a také si mohou zkusit řemeslné obory jako například truhlář, tesař, kominík, instalatér a podobně," říká organizátorka akce Lucie Walová.

Právě sestrojit robota podle návodu, zdá se, žáky hodně bavilo. Někteří se s úkolem porvali na jedničku.

Mezi mnoha zajímavými ukázkami řemeslné praxe se mohli zájemci dozvědět mnohé o světě automobilismu. Například se mohli žáci seznámit s oborem autotronik, karosář a podobně.

"Konkrétně dnes se mohou seznámit s modelem dvoudobého zážehového motoru ze skútru. Mají tady modely světlometů z modelů různých značek. Jsou tady zmenšeniny modelů velkých stavebních strojů, které se běžně používají při silničních pracích," říká Igor Třaska, zástupce ředitele Střední školy technických oborů Havířov.

Projektový den se ale netýkal pouze druhého stupně. Seznámit se s technikou zábavným způsobem mohli také žáci prvního stupně, pro které byly připraveny i různé soutěže a kvízy.

"Pro žáky prvního stupně jsme si dnes připravili celkem jedenáct stanovišť. Ve spolupráci s velkým světem techniky si děti vyzkoušeli programovat a ovládat například robotické včeličky a další roboty. Nezapomněli jsme ale ani na tradiční řemesla, takže si děti mohly vyzkoušet vyrobit dřevění krmítka, věšáky nebo například kytičku," říká učitelka Denisa Heinzová.

Kromě toho se také mohly děti seznámit s tím, jak funguje zvonek, jak na věci působí magnet a také se dozvěděli jak lze rozsvítit světlo nebo ovládat zvuk na dálku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy