Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

21. ročník Veterán rallye Ostrava

  • Orlová,

O víkendu se jel 21. ročník Veterán rallye Ostrava. Na trasu vyrazilo téměř sedmdesát naleštěných skvostů. Historická vozidla měla jednu ze svých zastávek i v Orlové.

Pan Jiří Klein hýčká svou Tatru už čtyřicet let. A za žádných okolností by ji neprodal. I on si nenechal ujít další ročník Veterán rallye Ostrava.

“Byl to vrak, ale byl pod číslem. Po dvou letech začal jezdit a jezdí 40 let,” řekl majitel historického vozidla Jiří Klein.

“Každoročně vyrážíme z Ostravy nějakým jiným směrem. Letos jsme si vybrali směr Orlová, Těrlicko a končíme v Třinci. Je to určeno pro historická vozidla, která jsou v původním zachovalém stavu, renovovaná a musí mít minimálně třicet let,” řekl spoluorganizátor akce David Gavroň.

Atmosféru, kdy na cestách jezdila tato vozidla, umocňoval i dobový oděv. Velkou pozornost na sebe strhl i tento sportovní vůz, který může jet až 200 kilometrovou rychlostí.

“Je to závodní provedení, žádné pohodlí. Renovace trvala 4,5 roku. Byl to neskutečný vrak a dovezl jsem ho z Belgie,” řekl účastník rallye.

Společnou vyjížďku připravil Tatra Veterán Sport Club Ostrava, který byl založen v roce 1971.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy