Je to už třicet let, co Orlová navázala spolupráci se Švýcarským městem Illnau Effretikon

  • 17:22,
  • Orlová ,

Studenti architektury ze Švýcarska dostali za úkol navrhnout projekty, které by mohly vylepšit a zatraktivnit veřejná prostranství v Orlové. Město se nechalo návrhy inspirovat už v minulosti.

Je to už třicet let, co Orlová navázala spolupráci se Švýcarským městem Illnau Effretikon a také s vyšší odbornou školou a budoucími architekty. Před časem si studenti opět prošli Orlovou a začali pracovat na projektech. Prezentace návrhů se uskutečnila na vernisáži výstavy v Domě kultury.

“Dostali jsme zadání vypořádat se s veřejným prostranstvím. Zlepšit ho a udělat více atraktivním. Měli jsme se zaměřit na čtyři lokality. Přiznávám, že jsme to pojali v širším měřítku a dali jsme studentům otázku, co jsou všechno veřejné prostory, jak by se daly lépe využít,” řekla architektka Regula Iseli.

Už v minulosti některé návrhy a náměty opravdu radnice zapracovala do rozvoje města.

“Nebýt našeho partnerského města, nemohly by být ani tyto projekty. V Orlové se již některé realizovaly, nebo spíše byly inspirací pro realizaci některých. Díky tomu máme nejen v Orlové, ale i v celém Česku mini kruhové objezdy. To se podařilo bývalým radním, dostat je do naší legislativy. Máme parkovací dům na páté etapě, který také vznikl inspirací s městem Illnau Effretikon. Podobně je to i s kinem Vesmír,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Jedním z letošních projektů bylo vylepšení prostranství u kina.

“V případě tohoto projektu jsme chtěli pracovat se stávajícím stavem. Jednalo se nám například o propojení kina s přírodou, ulice, aby byla propojena s veřejným prostranstvím. Nejedná se o žádné bourání, ale rozšíření stávajících elementů a pojetí v celém konceptu,” dodala architektka.

Nyní se se všemi nápady seznámí pracovníci jednotlivých odborů radnice a zváží, zda jsou pro město inspirací.
Útěk v řetězech / adrenalinová akce s hudebním programem

Zítra 9:00 - 18.10. 6:04
Havířov, Náměstí republiky, Havířov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 18.10. 6:04
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 18.10. 6:04
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Aga24, s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Pygmalino, s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu