Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Je to už třicet let, co Orlová navázala spolupráci se Švýcarským městem Illnau Effretikon

  • Orlová,

Studenti architektury ze Švýcarska dostali za úkol navrhnout projekty, které by mohly vylepšit a zatraktivnit veřejná prostranství v Orlové. Město se nechalo návrhy inspirovat už v minulosti.

Je to už třicet let, co Orlová navázala spolupráci se Švýcarským městem Illnau Effretikon a také s vyšší odbornou školou a budoucími architekty. Před časem si studenti opět prošli Orlovou a začali pracovat na projektech. Prezentace návrhů se uskutečnila na vernisáži výstavy v Domě kultury.

“Dostali jsme zadání vypořádat se s veřejným prostranstvím. Zlepšit ho a udělat více atraktivním. Měli jsme se zaměřit na čtyři lokality. Přiznávám, že jsme to pojali v širším měřítku a dali jsme studentům otázku, co jsou všechno veřejné prostory, jak by se daly lépe využít,” řekla architektka Regula Iseli.

Už v minulosti některé návrhy a náměty opravdu radnice zapracovala do rozvoje města.

“Nebýt našeho partnerského města, nemohly by být ani tyto projekty. V Orlové se již některé realizovaly, nebo spíše byly inspirací pro realizaci některých. Díky tomu máme nejen v Orlové, ale i v celém Česku mini kruhové objezdy. To se podařilo bývalým radním, dostat je do naší legislativy. Máme parkovací dům na páté etapě, který také vznikl inspirací s městem Illnau Effretikon. Podobně je to i s kinem Vesmír,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

Jedním z letošních projektů bylo vylepšení prostranství u kina.

“V případě tohoto projektu jsme chtěli pracovat se stávajícím stavem. Jednalo se nám například o propojení kina s přírodou, ulice, aby byla propojena s veřejným prostranstvím. Nejedná se o žádné bourání, ale rozšíření stávajících elementů a pojetí v celém konceptu,” dodala architektka.

Nyní se se všemi nápady seznámí pracovníci jednotlivých odborů radnice a zváží, zda jsou pro město inspirací.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků