Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí florbalisté bojovali v Havířově o postup do krajského kola

  • Orlová,

Žáci dvou základních škol se zúčastnili okresního florbalového finále, které se konalo v Havířově. Přesto, že se týmy snažily, na postup do krajského kola to ale nestačilo.

Týmy žáků sedmých a osmých tříd, které vyhrály městskou florbalovou soutěž se utkaly v Havířově o postup do krajského finále. Za okres bojovali domácí hráči, florbalisté z Karviné a Orlové.

“V Havířově byli nejúspěšnější ZŠ M. Kudeříkové a ZŠ F. Hrubína a ZŠ Na Nábřeží má jako pořádající také zajištěnou účast. Takže tyto tři školy reprezentují Havířov. Z krajského finále se postupuje do kvalifikace na republiku. Tam se účastní vítězové krajského finále ze Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a vítěz kvalifikace postupuje do republikového finále, které se uskuteční na jaře,” řekl organizátor turnaje Břetislav Holesz.

Žáci ze Základní školy Františka Hrubína při zápase s Orlovou ukázali, že mají opravdu natrénováno.

“Přijeli jsme z Orlové a připravovali jsme se dvakrát týdně. Tento zápas byl velice těžký a prohráli jsme,” řekl hráč ze ZŠ Mládí.

“Určitě musíme hrát dobře. Jsou tady dobré týmy, ale musíme být lepší a postoupit. V minulém roce jsme se dostali do krajského kola,” dodal spoluhráč.

“Hráli jsme s Orlovou a musím říct, že to byl dobrý soupeř, ale šel porazit. Uděláme vše, abychom se dostali do krajského kola,” řekl hráč ZŠ F. Hrubína.

“Ve škole jsme se připravovali. Zatím nám to jde dobře. Jen jedna remíza, jinak jsme vše vyhráli,” dodal spoluhráč.

Ze všech týmů se nakonec opravdu podařilo ZŠ F. Hrubína zvítězit a tím postoupit do finále krajského kola.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků