Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Orlová má nové parkoviště pro sto aut. Vzniklo na ploše bývalé kotelny

  • Orlová,

V červenci loňského roku radnice zahájila výstavbu velkého parkoviště na Rydultowské ulici na místě, kde kdysi stála kotelna. Stavba je dokončena. Dělníci ale i město se muselo během výstavby vypořádat s mnoha problémy.

“Tato stavba byla velmi náročná, protože bývalá kotelna byla demolována jenom v její nadzemní části a pod povrchem zůstaly mnohé objekty, o kterých jsme ani nevěděli. Stavba měla hodně vícepráci, museli jsme řešit různé technické problémy, ale myslím si, že jsme se s tím poprali docela dobře. Nejedná se tady pouze o parkoviště, stavba měla širší charakter. Téměř sedm milionů stály jenom demolice, dalších šest milionů stál parkovací objekt a dešťová kanalizace, potom tam je samotné parkoviště, chodníky, veřejné osvětlení, mobiliář. Je to taková komplexní rekonstrukce celého území,” řekla vedoucí odboru Martina Szotkowská.

V lednu bude probíhat kolaudace parkoviště. Po té už budu moci občané Orlové místa začít využívat.

V letošním roce město neplánuje výstavbu dalšího tak velkého parkoviště, protože nemá na to vhodné pozemky. 

"Ale určitě nějaká parkovací místa se připravují a budou se budovat. Možná součástí regenerace páté etapy je pár nových parkovacích míst. Také se plánuje parkovací dům na páté etapě. To ale nebude předmětem letošního roku," vysvětlila Szotkowská.

Když zůstaneme u toho parkovacího domu, tam se bude jednat rekonstrukci objektu?

“Jsou dva parkovací domy. Bavíme se o stávajícím parkovacím domu, který má technické problémy a musí být sanován, ale také se plánuje nový parkovací dům a to na ulici Dětmarovická,” dodala Szotkowská.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy