Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníci z orlovské ortopedie se rozloučili smutečním pochodem

  • Orlová,

Zdravotníci orlovské ortopedie vyšli opět do ulic. Akci pojali jako smuteční pochod. Vedení nemocnice ale pacientům přislíbilo, že se v Orlové i nadále budou provádět artroskopie i další menší operační výkony.

Lékaři a sestry z orlovské ortopedie, kteří se rozhodli podat výpověď kvůli optimalizaci a stěhování do karvinské nemocnice, uspořádali společný smuteční průvod na rozloučenou. 

“Všechny jsme daly výpověď a odcházíme. Každá jinam. Hledáme si místo mimo Karvinou, kam jsme nechtěly. Do Karviné jsme odmítly nastoupit,” řekl jedna z odcházejících zdravotních sester.

Mezi odcházející zdravotníky přišel i starosta Orlové.

“K tomu, k čemu došlo, nemělo dojít. Loučíme se s lidmi, sice to je recese, ale není to dobře. Nemělo k tomu dojít a kraj si měl uvědomit, že ztrácí svoje zlato. Co je ještě důležité, je poděkovat těm lidem, kteří se o Orlováky starali. Chtěl bych jim poděkovat, popřát vše nejlepší na nových působištích,” řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi). 

Naopak hejtman Moravskoslezského kraje je přesvědčen, že optimalizace byla dobrým krokem.

“My jsme pro ten ortopedický tým udělali maximum. Bohužel nejsme v situaci, že se můžeme nechat vydírat. My jsme hledali řešení, jak se tomu vyhnout, nabídli jsme lidem uplatnění, chtěli jsme to garantovat. Já si myslím, že tito lidé zůstávají v kraji, ale bohužel jsme byli v takové situaci, že jsme neměli jiné řešení. Na druhou stranu můžu říct, že už dneska karvinská nemocnice je v černých číslech. To znamená, že skutečně se začíná dostávat do kladných čísel, které potřebujeme,”  řekl hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO).

V Karviné je vytvořen nový ortopedický tým a operativa tam funguje bez komplikací.  Péče o pacienty bude zajištěna i v Orlové.

“V Orlové bude jednodenní chirurgie. Tady čekáme jen na souhlas zdravotnických pojišťoven na nasmlouvání výkonů. V Orlové bude jednak ortopedická ambulance, kromě toho stále je v provozu a běží traumatologicko-chirurgická ambulance, která bude 24 hodin denně sedm dnů v týdnu. Můžu ubezpečit občany, že operace budou probíhat a budeme uspokojovat všechny, kteří budou mít zájem o artroskopii,” vysvětlil ředitel NsP Karviná-Ráj Ivo Žolnerčík.

Menší operační výkony v rámci jednodenní chirurgie se začnou v Orlové provádět od 1. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy