Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dodávka v Orlové srazila desetiletou dívku, utrpěla těžká zranění

  • Orlová,

K vážné dopravní nehodě spěchali v úterý 19. října 2021 zdravotníci do Orlové. Zhruba o půl druhé odpoledne tam dodávka srazila desetiletou dívku. Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla utrpěla po střetu s automobilem těžká zranění.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: “Podle jeho slov řidiče (r. 2000), mu dítě nečekaně vběhlo do jízdní dráhy a on již nestačil zareagovat. Orientační dechová zkouška na alkohol byla u řidiče dodávky negativní. Dívka (10) měla jít u krajnice pravé strany a ona ještě před transportem měla říct jinou verzi události. V místě nehody, na silnici II. třídy 474 ulice P. Cingra nejsou chodníky. Pro řádné objasnění nehodového děje, příčin a zavinění policisté žádají případné svědky, kteří událost viděli, aby se neprodleně přihlásili. Ke kolizi došlo v čase zvýšeného provozu, proto se obracíme i na řidiče vozidel, kteří mohli místem projíždět a ve svých vozidlech mají palubní kamery. Uvítáme každou informaci i záběry.”

Sanitka rychlé zdravotnické pomoci na místo dorazila během tří minut od převzetí výzvy k zásahu. Dívka byla při nehodě těžce zraněna. Na místo zároveň letěl i vrtulník LZS MSK z Ostravy. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Prvotní vyšetření ukázalo zranění hlavy, hrudníku a podezření na vnitřní poranění břicha. Posádky záchranné služby poskytly pacientce přednemocniční neodkladnou péči a vrtulník ji následně šetrně transportoval do ostravské Fakultní nemocnice." 

Dívka byla předána do péče lékařů na urgentním příjmu FNO.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy