Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náhled do druhohor poskytuje návštěvníkům Dinopark

Orlová |  | Kam vyrazit

Paleontologicky věrné modely dinosaurů propojeny s naučnými panely a atrakcemi. To vše a více nabízí DinoPark. 13 kilometrů od centra Ostravy, mezi městy Orlová a Doubrava, se na pět-a-třiceti hektarech rozléhá největší ze sítě těchto zábavně-vzdělávacích parků.

Jiří Machálek, zakladatel a majitel sítě DinoParků: „My jsme právě v druhohorách. Je to tu hrozně nebezpečné, protože v druhohorách šlo o život samozřejmě, ale jsme v zábavním parku, takže se staráme o to, aby se lidé pobavili, ale také poučili. Tohle je náš krásný Triceratops. Má spoustu pohybů, umí toho strašně moc i čurání. Umí reagovat na návštěvníka a DinoPark společně s naším triceratopsem právě vede lidi k tomu, aby se společně zamysleli nad přírodou, aby si uvědomili, že se může brzy stát, že ta současná příroda se stane tou minulou. A to my nechceme. Takže staráme se o tom, aby se lidé u nás jednak něco naučili a samozřejmě pobavili.“

Park skýtá více než 70 modelů dinosaurů v životní velikosti, plus celou řadu menších modelů zkamenělin či kosterních nálezů.

Jiří Machálek, zakladatel a majitel sítě DinoParků: „Máme jednak velké modely – tím největším je Seismosaurus, ten má přes 30 metrů, a jsou tu také malé modely, takové ty slepice, protože dinosauři nebyli jen obrovští, ale byli i mrňaví, ale máme i třeba náš pavilon Cesta do minulosti Země, a tam jsou drápy, zuby, což jsou také modely, takže těch modelů je tady hrozně moc, ale důležitý je počet scén a těch je tady více než 30. Zobrazujeme dinosaury tak, jak pravděpodobně žili právě v období druhohor. Pokud to byli samotáři, tak stojí sami ve scéně a pokud žili v hejnech, tak je to celé hejno a pokud se matka starala o mláďata, tak je tady s hnízdem. To znamená zobrazujeme tady ten druhohorní život, jaký ve skutečnosti byl.“

Park mimo jiné nabízí i řadu zábavních a edukačních aktivit, které bychom v pravěku nenalezli.

Jiří Machálek, zakladatel a majitel sítě DinoParků: „DinoPark je o zážitku, takže my provozujeme i vlastní 3D kino s novým filmem. Ten letošní je Ztracený svět 2. Je to pokračování toho loňského a stavíme další kino, protože naše kino bylo původně na stání a teď ten 12cti minutový film si návštěvníci od prázdnin užijí i s větrem, se sedačkami v krásném novém kině. Proto, aby návštěvníci si ty druhohory užili opravdu všemi smysly, tak tady máme i druhohorní bouři. Je to DinoHurikán, kde na vás pustíme vichřici o rychlosti 130 hm/h tak se pojďte rozcuchat.“

Návštěvníci by si neměli nechat ujít ani projížďku DinoExpresem. Asi kilometrová trasa trvá přibližně 15 minut.

anketa, návštěvníci DinoParku: „Mě se tady nejvíce líbí Giganotosaurus.“
anketa, návštěvníci DinoParku: „My jsme tady podruhé vlastně. Poprvé, když jsme tady byli, tak to byl malý ještě v kočárku, takže z toho nic neměl. Kluci mají rádi dinosaury, tak tady je to právě úžasné na výlet, tak jsme tady rádi.“ – „Máme to kousek od domu, tak proč nevyrazit do parku někde do přírody.“ – „Nejvíce se těšili na vláček, na jízdu okružní s výkladem.“
anketa, návštěvníci DinoParku: „Chodíme tady často, máme už i koupenou permanentku, letos jsme si ji koupili pro malou, protože ta je tady velice často a chodíme už od minulého roku.“ – „A malá má ráda dinosaury?“ – „Miluje je. Proto jsme tady pořád.“

Bez mladých milovníků paleontologie a dinosaurů by síť parků zřejmě ani nevznikla.

Jiří Machálek, zakladatel a majitel sítě DinoParků: „Byl to nápad od dětí, protože, když bylo mému synkovi 5 let, tak měl ty dinosaury tak strašně rád, a tak byl do toho ponořený, že jsem si říkal, že možná ten nápad stojí za to uchopit nějak produkčně a ekonomicky a postavit zábavní park s touto tématikou. A povedlo se. Prostě jsme jich postavili 10 a budeme stavět další. My jsme tu síť začali stavět před 22 lety. Nejstarší DinoPark byl v Plzni a v průběhu těch 22 let jsme v pěti zemích postavili už 10 parků. Máme tedy Španělsko, Česko, Slovensko, v Rusku jsme ho bohužel kvůli válce museli zavřít, ale loni jsme postavili nový DinoPark v Budapešti.“

DinoPark je otevřen každý den od dubna do října. Díky velkému množství atrakcí pro děti všech věkových kategorií, se v příjemném venkovním prostředí zabaví celé rodiny po mnoho hodin.

Nahlásit chybu


V Opavě-Kateřinkách začne výstavba nového parkoviště. Nabídne 40 míst i zeleň

Včera 15:53 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

Nový domov v Karviné si při svém výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

Včera 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 6:43, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Park u Domu PZKO ožil barvami a zpěvem exotických ptáků

Včera 14:34 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Ve Stonavě se u Domu PZKO uskutečnilo první neoficiální setkání chovatelů papoušků z celého Karvinska. Akce, která přilákala nejen chovatele, ale i širokou veřejnost, nabídla pestrou přehlídku exotických ptáků.

Stonavská pouť uzavře centrum obce pro motorová vozidla

Včera 14:32 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Už tento víkend ožije Stonava tradiční Máří Magdalénskou poutí. I přesto, že lunapark bude v provozu již vpátek od 14:00 hod., centrum obce bude uzavřeno pro veškerou automobilovou dopravu, včetně autobusů, od soboty v 10:00 hod. do nedělní půlnoci.

Zahrádkáři přivítali léto tradičním setkáním

Včera 14:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští zahrádkáři opět ukázali, že umějí nejen pečovat o své zahrádky, ale také pořádat skvělé akce. Po úspěšném smažení vaječní se sešli k tradičnímu Vítání léta, kde návštěvníkům nabídli nejen chutné uzené klobásky, ale i další lahůdky připravené s láskou a péčí.

XIV Memoriał Posła Karola Jungi

Pogoda w niedzielny poranek 14. edycji Memoriału Karola Jungi nie nastrajała optymistycznie. Lecz gdy piłkarze wyszli na murawę, żeby przed meczem ustawić się do wspólnego zdjęcia, deszcz nieco zelżał i zza chmur wyjrzało nawet słonko.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

16. července 2024 17:13 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Na Lodičkách v Karviné lidé společně zpívají za doprovodu kytar

16. července 2024 16:58 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Na Lodičkách v Karviné se společně setkávají amatérští i profesionální muzikanti. Na plátně pořadatelé promítají slova a akordy známých písní a lidé si je s radostí společně zpívají.

Náhled do druhohor poskytuje návštěvníkům Dinopark
Vydáno 18. června 2024 11:13, Orlová, Andrea Holeszová
Paleontologicky věrné modely dinosaurů propojeny s naučnými panely a atrakcemi. To vše a více nabízí DinoPark. 13 kilometrů od centra Ostravy, mezi městy Orlová a Doubrava, se na pět-a-třiceti hektarech rozléhá největší ze sítě těchto zábavně-vzdělávacích parků.

Jiří Machálek, zakladatel a majitel sítě DinoParků: „My jsme právě v druhohorách. Je to tu hrozně nebezpečné, protože v druhohorách šlo o život samozřejmě, ale jsme v zábavním parku, takže se staráme o to, aby se lidé pobavili, ale také poučili. Tohle je náš krásný Triceratops. Má spoustu pohybů, umí toho strašně moc i čurání. Umí reagovat na návštěvníka a DinoPark společně s naším triceratopsem právě vede lidi k tomu, aby se společně zamysleli nad přírodou, aby si uvědomili, že se může brzy stát, že ta současná příroda se stane tou minulou. A to my nechceme. Takže staráme se o tom, aby se lidé u nás jednak něco naučili a samozřejmě pobavili.“

Park skýtá více než 70 modelů dinosaurů v životní velikosti, plus celou řadu menších modelů zkamenělin či kosterních nálezů.

Jiří Machálek, zakladatel a majitel sítě DinoParků: „Máme jednak velké modely – tím největším je Seismosaurus, ten má přes 30 metrů, a jsou tu také malé modely, takové ty slepice, protože dinosauři nebyli jen obrovští, ale byli i mrňaví, ale máme i třeba náš pavilon Cesta do minulosti Země, a tam jsou drápy, zuby, což jsou také modely, takže těch modelů je tady hrozně moc, ale důležitý je počet scén a těch je tady více než 30. Zobrazujeme dinosaury tak, jak pravděpodobně žili právě v období druhohor. Pokud to byli samotáři, tak stojí sami ve scéně a pokud žili v hejnech, tak je to celé hejno a pokud se matka starala o mláďata, tak je tady s hnízdem. To znamená zobrazujeme tady ten druhohorní život, jaký ve skutečnosti byl.“

Park mimo jiné nabízí i řadu zábavních a edukačních aktivit, které bychom v pravěku nenalezli.

Jiří Machálek, zakladatel a majitel sítě DinoParků: „DinoPark je o zážitku, takže my provozujeme i vlastní 3D kino s novým filmem. Ten letošní je Ztracený svět 2. Je to pokračování toho loňského a stavíme další kino, protože naše kino bylo původně na stání a teď ten 12cti minutový film si návštěvníci od prázdnin užijí i s větrem, se sedačkami v krásném novém kině. Proto, aby návštěvníci si ty druhohory užili opravdu všemi smysly, tak tady máme i druhohorní bouři. Je to DinoHurikán, kde na vás pustíme vichřici o rychlosti 130 hm/h tak se pojďte rozcuchat.“

Návštěvníci by si neměli nechat ujít ani projížďku DinoExpresem. Asi kilometrová trasa trvá přibližně 15 minut.

anketa, návštěvníci DinoParku: „Mě se tady nejvíce líbí Giganotosaurus.“
anketa, návštěvníci DinoParku: „My jsme tady podruhé vlastně. Poprvé, když jsme tady byli, tak to byl malý ještě v kočárku, takže z toho nic neměl. Kluci mají rádi dinosaury, tak tady je to právě úžasné na výlet, tak jsme tady rádi.“ – „Máme to kousek od domu, tak proč nevyrazit do parku někde do přírody.“ – „Nejvíce se těšili na vláček, na jízdu okružní s výkladem.“
anketa, návštěvníci DinoParku: „Chodíme tady často, máme už i koupenou permanentku, letos jsme si ji koupili pro malou, protože ta je tady velice často a chodíme už od minulého roku.“ – „A malá má ráda dinosaury?“ – „Miluje je. Proto jsme tady pořád.“

Bez mladých milovníků paleontologie a dinosaurů by síť parků zřejmě ani nevznikla.

Jiří Machálek, zakladatel a majitel sítě DinoParků: „Byl to nápad od dětí, protože, když bylo mému synkovi 5 let, tak měl ty dinosaury tak strašně rád, a tak byl do toho ponořený, že jsem si říkal, že možná ten nápad stojí za to uchopit nějak produkčně a ekonomicky a postavit zábavní park s touto tématikou. A povedlo se. Prostě jsme jich postavili 10 a budeme stavět další. My jsme tu síť začali stavět před 22 lety. Nejstarší DinoPark byl v Plzni a v průběhu těch 22 let jsme v pěti zemích postavili už 10 parků. Máme tedy Španělsko, Česko, Slovensko, v Rusku jsme ho bohužel kvůli válce museli zavřít, ale loni jsme postavili nový DinoPark v Budapešti.“

DinoPark je otevřen každý den od dubna do října. Díky velkému množství atrakcí pro děti všech věkových kategorií, se v příjemném venkovním prostředí zabaví celé rodiny po mnoho hodin.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/orlova/11000043601/nahled-do-druhohor-poskytuje-navstevnikum-dinopark