Beseda 11. 11. 2009 - Petr Sedláček
Mým dnešním hostem ve studiu je pan Petr Sedláček, dramaturg festivalu Orlovské jeviště, který se uskuteční koncem listopadu. Koho můžeme na festivalu očekávat a co uvidíme, nám řekne pan Sedláček v besedě.
Mým dnešním hostem ve studiu je pan Petr Sedláček, dramaturg festivalu Orlovské jeviště, který se uskuteční koncem listopadu. Koho můžeme na festivalu očekávat a co uvidíme, nám řekne pan Sedláček v besedě.
Očekávané pojmenování nového koncertního sálu v Ostravě bylo oficiálně zveřejněno. Ponese název VOX, což latinsky znamená hlas a celý komplex propojující původní kulturní dům s moderní stavbou Stevena Holla má ambici stát se veřejným prostorem pro kulturu, vzdělávání a setkávání lidí.
Lidé, kteří pečují o blízké s poruchou autistického spektra, na to nemusí být sami. V centru Havířova se uskutečnila osvětová akce k Světovému dni porozumění autismu, která představila dostupné služby i možnosti pomoci pro rodiny.
Neobvyklou podívanou zažili řidiči v Hlučíně. Na frekventované silnici se totiž objevil klokan. Doprava na chvíli zastavila a zvíře pak samo odhopsalo pryč. Nakonec skončilo zpět na ranči.
Jaro je v letošním roce mimořádně příznivé a tak už mohly naplno začít stavební práce na chystaných nebo přerušených zakázkách. Ve Slezské Ostravě se to týká například bytových domů, do kterých obvod každoročně investuje miliony korun, aby měli nájemníci k dispozici moderní a pohodlné bydlení.
50 kilometrů z Dětmarovic na horskou chatu Kotař v Beskydech. Po několika letech byl obnoven pochod, jehož první ročník startoval v roce 1968.
V loňském roce jsme vám představili unikátní knižní trilogii Literární Ostrava, která unikátním způsobem pomocí ukázek z knih nejrůznějších autorů mapuje historii literatury na Ostravsku. Nyní se toto dílo ocitlo v širší nominaci na prestižní ocenění Magnesia Litera.
Ohořelé kmeny stromů, poškozené kořeny a spálená veškerá přízemní vegetace. K tomu navíc škody na všem živém, co nestihlo před plameny utéct. To jsou následky požáru, který v březnu v Návsí zachvátil část lesa.
K aktivnímu odpočinku mohou Jižané od dubna do října využívat sportoviště základních a mateřských škol. Do projektu Hřiště otevřená veřejnosti se letos zapojilo dvaadvacet školních hřišť a zahrad, které jsou oplocené a pod dohledem.
Jen pár metrů od zbrojnice paskovských dobrovolných hasičů vypukl v noci na úterý požár, ke kterému se nakonec muselo sjet několik dalších jednotek. Při zásahu se zranil jeden z dobrovolných hasičů. Hasiči museli z okolí odvést pět lidí a jednoho psa do bezpečí. Škoda se odhaduje na 900 tisíc korun.
Se současným oteplením končí také zimní lyžařská sezóna v podhůří Jeseníků. Uzavřel ji závod Jesenický pohár na sjezdovce Myšák v Malé Morávce.
Dorota Bonczková z Karviné vyměnila život v Česku za slunné Maledivy. Část roku tráví v exotice, kde provází turisty a ukazuje jim ostrovy z pohledu místních. Její cesta k netradičnímu podnikání začala už během studií a dnes zahrnuje i adrenalinové potápění se žraloky.
S příchodem jara odstartovaly v Karviné plánované opravy cest a chodníků. Město do nich každoročně investuje miliony korun, aby zvýšilo komfort a bezpečnost obyvatel. Letošní práce se dotknou všech městských částí a potrvají až do konce stavební sezóny.
Rodiče už mohou hlásit své děti na příměstské i letní pobytové tábory, které připravuje Středisko volného času Asterix. Nabídka je opět pestrá.
Do výstavní síně Viléma Wünscheho se po dvou letech vrátila přehlídka regionálních fotoklubů Regionfoto 2026. Své snímky zde představují desítky autorů napříč regionem a návštěvníci mohou vidět pestrý průřez fotografickými žánry.
Lidé, kteří pečují o blízké s poruchou autistického spektra, na to nemusí být sami. V centru Havířova se uskutečnila osvětová akce k Světovému dni porozumění autismu, která představila dostupné služby i možnosti pomoci pro rodiny.
Odstartovala nová kampaň pro nejstarší generaci obyvatel Karviné. První ze série besed nabídla seniorům praktické rady, jak řešit nepříznivé životní situace. Cílem projektu je ukázat, že senioři nejsou na své problémy sami.
