V Orlové pomáhá nejméně dobrovolníků v okrese

  • 4. února 2016,
  • 13:29,
  • Orlová,
  • Jan Varga

Orlová má nouzi o dobrovolníky. Vyplývá to z čísel, které uveřejnila nezisková organizace Adra. Ve srovnání s jinými městy je Orlová na nejnižších příčkách, co se počtu dobrovolníků týče. Situaci by mohl změnit nový projekt, který počítá hlavně s mladými.

Reklama

Paní Hildegarda se do Domova pro seniory dostala po smrti svého syna. Od té doby už uplynulo patnáct let. I když má kolem sebe plno spolu bydlících seniorů, bližší kontakt s člověkem jí podobně jako mnoha jiným, kteří se do domova dostanou, chybí. Proto by společnost dobrovolníka jenom uvítala.

"Pro ty, kteří přijdou, kor ti první, tak to je jedinečná věc. Protože už to je jiný způsob žití," říká paní Hildegarda.

Posílit řady dobrovolníků by mohl pomoci Dětský parlament. Město jej oslovilo, zda by se přes sociální sítě a ve školách, kam jeho členové docházejí, pokusil dobrovolníky naverbovat. Nejen pro seniory, ale také pro projekt Nový kamarád, který má za úkol družit mezi sebou také děti.

"Ty děti by byly ze sociálně právní ochrany dětí a vlastně trávily by spolu ve dvojicích čas," říká Jiřina Lízalová z Městského úřadu Orlová, která má projekt na starosti.

V současnosti se v dobrovolnictví angažuje pouze devět lidí v celé Orlové. Ve srovnání s Karvinou, kde v terénu pomáhá 35 lidí a Havířovem, kde se jich angažuje dokonce 105, jde o obrovský rozdíl.

"V současné chvíli máme opravdu nedostatek a budeme rádi za kohokoliv, kdo by rád přišel a byl dobrovolníkem, stačí jedna hodina týdně," říká Jana Žoričová, koordinátorka ADRY.

ADRA momentálně shání lidi na geriatrické oddělení orlovské nemocnice, kde v tuto chvíli za seniory nedochází nikdo. Jediné, co musí zájemci udělat, je kontaktovat pracovníky ADRY.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu