V rychvaldském DPS opět funguje jídelna s kuchyní

  • 12:07,
  • Rychvald ,

Po dvou letech se podařilo v rychvaldském domě s pečovatelskou službou obnovit provoz kuchyně a jídelny. Tamním seniorům ale i široké veřejnosti znovuotevření stravovacího zařízení vyhovuje a jsou spokojeni i s nabídkou jídel a specialit.

V domově s pečovatelskou službou začala po dvou letech opět fungovat kuchyň, jídelna i bufet. Využívat je mohou nejen místní senioři, ale i veřejnost.

"Je to velká pomoc a myslím, že se udělalo hodně pro spokojenost obyvatel tohoto zařízení," řekl starosta města Milan Starostka.

V době, kdy tady tyto služby nefungovaly, bylo vše komplikovanější a náročnější, jídla se sem navážela nebo si lidé nakupovali a vařili sami.

"Dnes se zvýšil prakticky počet těch, kdo si ty obědy přijdou koupit a nevaří doma," dodal starosta.

O provoz kuchyně se stará celkem osm lidí, denně připraví až 140 porcí,  na výběr jsou každý den tři různá hlavní jídla.

"Jedno z nich je vždycky zdravější, bezmasé, ve středy máme vždy sladká jídla," řekla provozní  Iva Lunkmassová.

Například dnes si lidé mohli pochutnat na přírodním řízku a smetanových bramborech, kuřecím s rýží nebo brokolicových placičkách s bramborovou kaší. Pravidelní strávníci si kuchyň pochvalují.

anketa: pravidelní strávníci, seniorky" "Jsem spokojena, nejlepší tu mají bramborové placky. "Chodím tu ráda na obědy, ale nejlepší bramboráky a langoše."
V bufetu, který je umístěn ve stejné místnosti, si lidé mohou rovnou nakoupit i základní potraviny. Jídelna s kuchyní funguje téměř celoročně, senioři je o víkendech využívají i k pořádání akcí, oslav a podobně.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků