V rychvaldském DPS opět funguje jídelna s kuchyní

  • 12:07,
  • Rychvald,

Po dvou letech se podařilo v rychvaldském domě s pečovatelskou službou obnovit provoz kuchyně a jídelny. Tamním seniorům ale i široké veřejnosti znovuotevření stravovacího zařízení vyhovuje a jsou spokojeni i s nabídkou jídel a specialit.

V domově s pečovatelskou službou začala po dvou letech opět fungovat kuchyň, jídelna i bufet. Využívat je mohou nejen místní senioři, ale i veřejnost.

"Je to velká pomoc a myslím, že se udělalo hodně pro spokojenost obyvatel tohoto zařízení," řekl starosta města Milan Starostka.

V době, kdy tady tyto služby nefungovaly, bylo vše komplikovanější a náročnější, jídla se sem navážela nebo si lidé nakupovali a vařili sami.

"Dnes se zvýšil prakticky počet těch, kdo si ty obědy přijdou koupit a nevaří doma," dodal starosta.

O provoz kuchyně se stará celkem osm lidí, denně připraví až 140 porcí,  na výběr jsou každý den tři různá hlavní jídla.

"Jedno z nich je vždycky zdravější, bezmasé, ve středy máme vždy sladká jídla," řekla provozní  Iva Lunkmassová.

Například dnes si lidé mohli pochutnat na přírodním řízku a smetanových bramborech, kuřecím s rýží nebo brokolicových placičkách s bramborovou kaší. Pravidelní strávníci si kuchyň pochvalují.

anketa: pravidelní strávníci, seniorky" "Jsem spokojena, nejlepší tu mají bramborové placky. "Chodím tu ráda na obědy, ale nejlepší bramboráky a langoše."
V bufetu, který je umístěn ve stejné místnosti, si lidé mohou rovnou nakoupit i základní potraviny. Jídelna s kuchyní funguje téměř celoročně, senioři je o víkendech využívají i k pořádání akcí, oslav a podobně.
Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Dnes 18:00 - 17:14
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků