Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V rychvaldském DPS opět funguje jídelna s kuchyní

  • Rychvald,

Po dvou letech se podařilo v rychvaldském domě s pečovatelskou službou obnovit provoz kuchyně a jídelny. Tamním seniorům ale i široké veřejnosti znovuotevření stravovacího zařízení vyhovuje a jsou spokojeni i s nabídkou jídel a specialit.

V domově s pečovatelskou službou začala po dvou letech opět fungovat kuchyň, jídelna i bufet. Využívat je mohou nejen místní senioři, ale i veřejnost.

"Je to velká pomoc a myslím, že se udělalo hodně pro spokojenost obyvatel tohoto zařízení," řekl starosta města Milan Starostka.

V době, kdy tady tyto služby nefungovaly, bylo vše komplikovanější a náročnější, jídla se sem navážela nebo si lidé nakupovali a vařili sami.

"Dnes se zvýšil prakticky počet těch, kdo si ty obědy přijdou koupit a nevaří doma," dodal starosta.

O provoz kuchyně se stará celkem osm lidí, denně připraví až 140 porcí,  na výběr jsou každý den tři různá hlavní jídla.

"Jedno z nich je vždycky zdravější, bezmasé, ve středy máme vždy sladká jídla," řekla provozní  Iva Lunkmassová.

Například dnes si lidé mohli pochutnat na přírodním řízku a smetanových bramborech, kuřecím s rýží nebo brokolicových placičkách s bramborovou kaší. Pravidelní strávníci si kuchyň pochvalují.

anketa: pravidelní strávníci, seniorky" "Jsem spokojena, nejlepší tu mají bramborové placky. "Chodím tu ráda na obědy, ale nejlepší bramboráky a langoše."
V bufetu, který je umístěn ve stejné místnosti, si lidé mohou rovnou nakoupit i základní potraviny. Jídelna s kuchyní funguje téměř celoročně, senioři je o víkendech využívají i k pořádání akcí, oslav a podobně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy