Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě kompletně modernizují školní jídelnu a bojují s vandaly na dětském hřišti

  • Rychvald,

Kuchyň a jídelna ZŠ v Rychvaldě prochází celkovou rekonstrukcí. Hotovo musí být do konce letních prázdnin.

Milan Starostka, starosta Rychvaldu (ANO): “Tento týden jsme zahájili jednu z velkých investičních akcí, která opět je pro školu. Tato akce je zaměřena na rozšíření a zlepšení hlavně školní kuchyně, rozšíření a zmodernizování celé jídelny. Do budovy nás téměř nepustili, protože už tam probíhají bourací práce.”

Stravovací provoz bude přestavěn a kuchaři dostanou moderní vybavení.

Radomír Běhal, vedoucí odboru investic MÚ Rychvald: “Tato stavba stojí město bezmála 15 milionů korun. Staveniště bylo předáno stavební firmě s tím, že práce by měly být dokončeny do konce prázdnin. Projde to celé modernizací, takže jsou tam stavební úpravy, nějaké změny dispozičního řešení. Rozsahem stavebních prací je veškerá výměna rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky."

Starosta Rychvaldu se také obrátil na obyvatele města s apelem.

Milan Starostka, starosta Rychvaldu (ANO): Minulý týden se objevily na Facebooku velmi nepříjemné fotografie rozbitého plotu u dětského hřiště a různě počmáraných prvků herních. Já bych chtěl občany poprosit, bydlíte tady okolo, chodíte sem s dětmi, děti to nedělají, dělají nám to různí výrostci, o kterých pravděpodobně víme. Zatím tady nemáme kamerové systémy, ale prosím vás, když to vidíte, že ti lidé tu jsou a že tady dělají kravál, tak zavolejte městskou policii. Všude je uvedeno na ně číslo, jak na stránkách, tak v Rychvaldském zpravodaji a je to nejrychlejší. A ne, že dáváte příspěvky na Facebook, kde to opravdu nikdo nevyřeší. Já bych vám za to rád poděkoval. Opravuje se to velmi často. Teď náhodou je ten plot opravdu v pořádku, ale většinou bývá rozbitý a nehledě k tomu, že tu zůstávají lahve, cigaretové špačky a tak dál. To opravdu neodstraníme jinak, než že budeme všichni si toho všímat a všichni to nějakým způsobem řešit. Nikoli na Facebooku, kde to fakt nevyřešíme.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy