Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z Rychvaldu tráví léto na táboře v Beskydech

  • Rychvald,

Dům dětí a mládeže v Rychvaldě pořádá už 16. ročník letního tábora. Děti tráví deset dnů na Horské chatě Studeničné v Mostech u Jablunkova.

V těchto dnech už je na horách druhý turnus.

Milan Starostka /ANO), starosta Rychvaldu: “Zdravím tentokrát z chaty Studeničné, kde Domov dětí a mládeže v Rychvaldě pořádá letní tábor pro děti. Přijel už 2. turnus. Byl jsem pozván a velice rád jsem přijel, protože mě zajímá, kde děti budou a jak se jim tady vlastně bude líbit. Město jako takové činnost DDM podporuje celoročně.”

Děti z prvního turnusu nešetřily chválou.

anketa: “Byl to nejlepší tábor v mém životě. Byla už jsem na dvou táborech, tady jsem byla poprvé.”
anketa: “Byl skvělý, byl zábavný a hravý. Byl to můj první tábor, na kterém jsem tak dlouho vydržela a spala.”
Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “Každý rok vozíme 4 turnusy, jeden pojme zhruba 40 dětí. První turnus už vlastně skončil, ten dneska odjel, my jsme přivezli další. Počasí je dneska úplně úžasné, to nám přeje a od toho se vlastně odvíjí náplň tábora. Oficiálně je náplň taková rekreačně zatavovací. Obsahuje spoustu her, noční bojové hry, máme sportovní hry, které jsou v lese nebo tady na hřišti. Máme i výtvarné hry, máme tady různé soutěže, kvízy, večerní promítání. Pak je tady zahrnuta samozřejmě turistika, protože jsou kolem moc krásné lesy, takže něco na hřiby, něco málo na borůvky. Děti samozřejmě mají i osobní volno a pokud nám přeje počasí, tak využíváme i bazénu. Děti jsou různého věku od 6 do 15 let. Ubytování je v chatě, v pokojích, stravování také.”

Deset dnů musí děti vydržet bez mobilních telefonů.

Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “Děti ten tábor pojímají skoro jakoby rodinnou rekreaci, ovšem děti tady nesmí používat mobilní telefony. S tím jsou rodiče srozuměni. Začínáme rozcvičkou, dopolední program, oběd, polední klid, odpolední program a pak je večerní program. Taková trošku zvláštnost tohoto tábora je, že na tomto táboře povídám dětem pohádky. Konkrétně třeba tady z této oblasti mám strašně ráda Moravskoslezské pověsti spisovatele Karla Dvořáčka, který potom působil v Orlové a sesbíral místní pověsti, které jsou tedy hodně strašidelné, ale děti je milují.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy