Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě se konaly country svatba u kukuřičného pole a kamenná svatba stvrzující 65 let společného života

  • Rychvald,

Svatby, na jaké se nezapomíná. Dvě takové se konaly v sobotu v Rychvaldě. Ta první se konala u kukuřičného pole a nesla ve stylu country. Druhá svatba byla takzvaná kamenná, protože stvrzovala 65 let manželského svazku.

Hned dvě zajímavé a netradiční svatby se konaly uplynulou sobotu v Rychvaldě. Ta první byla ve stylu country. Petr Pavelka si bral Moniku Vajdovou pod širým nebem.

Petr Pavelka, ženich: “Zvolili jsme styl country, protože máme oba rádi styl country hudby, máme statek, kde chováme zvířata, máme k tomu vztah. Vedeme k tomu i děti.”

Druhá svatba se konala o hodinu později v obřadní síni rychvaldské radnice. Jednalo se o kamennou svatbu, při které si manželé Lubomír a Alenka Sýkorovi připomněli 65 let svého společného života. Ve skutečnosti jsou spolu ještě o něco déle.

Alenka Sýkorová, nevěsta: “Chodili jsme spolu 4,5 roku od 15 let, kdy jsme se poznali. Ve 20 jsme se brali. Zdraví bylo všelijaké, manžel měl problémy se srdcem, ale všechno jsme přežili, pokračujeme dál.

Paní Sýkorová to neměla s manželem zaníceným do sportu jednoduché.

Lubomír Sýkora, ženich: “Pracoval jsem jako funkcionář ve výboru, byl jsem fotbalista, hokejista, všechno možné. To víte, jak to bylo v mládí. Manželka mi v tom bránila…”
Alenka Sýkorová, nevěsta: “Protože sport byl přednější než rodina. Z práce musel přímo na hřiště a potom teprve domů.”

Manželům Sýkorovým přišli popřát nejbližší a známí.

Rostislav Sýkora, syn: “Rodiče nám šli příkladem, vedli nás k něčemu, jsou pro nás správný vzor. Otec je hodně vitální a tím povzbuzuje maminku. Přejeme jim hodně sil k udržení energie do platinové svatby.”

Oslavenci už se společně dohodli, kdy se svatbami skončí.

Lubomír Sýkora, ženich: “Až ze stárneme, tak potom už tady chodit nebudeme.”


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy