Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáci v Rychvaldě letos obsadí čtyři třídy. V první školní den je přivítal hejtman Ivo Vondrák

  • Rychvald,

Do lavic prvních tříd letos v Rychvaldě usedne 7 desítek nových žáků. Město pro ně připravilo tradiční uvítací ceremoniál s pasováním. Dárky dětem předával i hejtman MSK Ivo Vondrák.

S ohledem na velký počet prvňáků probíhá jejich slavnostní přijetí v kulturním domě. V první den se děti ještě spoléhaly na podporu rodičů.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Vítání prvňáčků probíhá už několik let tady v sále kulturního domu, a to z kapacitních důvodů. Je to už taková tradiční akce.”

Mladých rodin s dětmi ve městě přibývá. Na nedostatek žáků prvních tříd si tak v Rychvaldě stěžovat rozhodně nemohou.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Prvňáčků máme 68. Z toho jsou čtyři ze školy Václav a zbytek z naší základní školy na sídlišti v centru.”

O to slavnostnější byl v Rychvaldě první školní den, když děti přišel povzbudit hejtman MSK Ivo Vondrák.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: “Prvního září bylo vždycky symbolickým dnem. Protože končily prázdniny, vraceli jsme se do školy a samozřejmě pro prvňáčky to je skutečně výjimečný den v tom, že pro ně začíná 9 let základní školy, někdy potom další roky střední školy a někdy pak té vysoké školy. Znamená to pro jejich život úplně něco nového.”

Jako někdejší rektor vysoké školy považuje hejtman vzdělání za velmi důležité.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: “My si v našem kraji vzdělání velmi vážíme, velmi se mu věnujeme a myslím si, že právě v tom, jak tyto děti se budou učit, co budou umět, tak potom na tom bude stát i naše budoucnost. Já jsem rád, že jsem byl pozvaný do Rychvaldu, kde skutečně jsou tři třídy prvňáků a jedna menší na další škole. Předali jsme dárečky, vyzkoušeli jsem děti, jak umí recitovat, zpívat a dokonce jsem zaslechl, že se některé těší, jak se budou učit matematiku, takže tady byla úplně skvělá atmosféra.”

Se začátkem školního roku rychvaldští spojili také otevření Domů dětí a mládeže, dokončení chodníků u školy a nových zastávek pro školní autobus.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy