Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti začaly docházet do kroužků v novém DDM

  • Rychvald,

Poslední prázdninový den byl v Rychvaldě otevřen nový Dům dětí a mládeže. Teď už je v plném provozu a nabízí řadu kroužků a aktivit.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Byl dokončen v termínu. Stál nás asi 15 milionů s tím, že zhruba polovina byla z dotace. Je velmi hezký, všem se líbí. Byl tady na návštěvě i pan hejtman, který taky kvitoval, že je velice krásný i se zahradou, takže doufejme, že se tu bude dětem líbit a že to bude všem k užitku.
Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “Zahájili jsme jsme oficiálně 31. srpna. Zahájení bylo moc hezké a teď už nám chodí děti do zhruba asi necelých 50 kroužků. Těch máme letos nejvíc, jak by bylo. Máme kroužky zaměřené výtvarně a velkou skupinu tvoří keramika, těch je několik skupin. Keramika je pro děti i pro dospělé. Veliký zájem tradičně bývá o výtvarné obory, takže několik výtvarných kroužků i kroužek rukodělné tvorby. Další velkou skupinu tvoří kroužky sportovní, tam bych zahrnula volejbal, basketbal, florbal a možná k těm sportovcům bych přiřadila i vlastně největší skupinu naší, a to je taneční skupina Ritmo, která čítá letos 6 podskupin, takže do Ritma chodí děti už školkové čtyřleté a nejstarší tanečnice jsou ženy, které tvoří skupinu Ritmo lady ve věkové skupina zhruba 45 let. Dále jsou to kroužky jazykové, letos máme angličtinu, o kterou je neustále zájem a pak máme speciální kroužek, což je Domino, a to je kroužek pro děti, které u nás vlastně pobývají denně. Přicházejí kolem 13. hodiny jsou tady až do 16 hodin. Novinkou letos je robotika, o kterou je obrovský zájem. Sami jsme zvědaví, jak se rozběhne. Mezi další kroužky patří práce na počítači. Prostě práce s počítačem, ale žádné počítačové hry, opravdu práce s počítačem. Rádiem řízené modely, technický kroužek a pokračuje nám letitý zavedený kroužek přírodovědný. Takže to je asi zhruba nabídka. Letos dokonce jsme otevřeli nové kroužky v Dolní Lutyni, protože základní škola má zájem s námi spolupracovat, takže tam budou sportovní kroužky a já jsem ještě zapomněla povědět, že samozřejmě máme atletiku nás. A atletiku máme právě i v té Dolní Lutyni, kterou nám, tam vede olympionička Daniela Bártová. Ještě samozřejmě nejsou ty kroužky naplněné, takže ten zájem se profiluje. Kolegyně byly ve škole dělat nábor. Děti dostaly přihlášky, které je možné si i stáhnout přes naše webové stránky a na druhé straně přihlášky je přehled všech kroužků. Naplněné už je to Domino, tam už nemůžeme přijímat, ale do všech ostatních kroužků se ještě lze hlásit bez problémů a rádi přijímáme nové zájemce.”
Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail