Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rychvald má po volbách dva lidi v krajském zastupitelstvu

  • Rychvald,

Uplynulé krajské volby byly pro Rychvald úspěšné. Město budou v krajském zastupitelstvu po následující 4 roky reprezentovat hned dva zástupci.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Volby v Rychvaldě vyhrálo ANO s 34,05 procenta, druhé bylo ODS+TOP 09 a se stejným počtem zhruba Piráti a se stejným počtem jako Piráti dopadlo a SPD. Ostatní strany měly téměř zanedbatelné zisky, tady ty měly okolo 12 procent. Nejvíce hlasů bylo v okrsku 4 PZKO a nejméně hlasů bylo na okrsku 1 v kulturním domě. Máme radost, že kraj udržel koalici v takové podobě jaká byla a jedna z věcí, která nás velice těší je, že prakticky Rychvald má zase po mnoha letech v kraji dva zastupitele - pana inženýra Staňka a padá Lukáše Oprchalského. Jednoho za ANO a druhého za SPD. Naposledy byl v krajském zastupitelstvu z Rychvaldu pan Absolon roce 2008, od té doby nikdy nikdo a myslím si, že je to taková dobrá příležitost, že budeme trošičku víc informováni, co se na kraji děje a i pro Rychvald to bude určitý přínos. 

Starosta poděkoval nejen voličům za účast při volbách, ale také členům volebních komisí.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Volební účast jsme měli v Rychvaldě 32,65 procenta. Kraj měl 32,71 procenta, takže jsme byli zhruba na úrovni kraje. V ČR bylo 37,95 procenta, takže prakticky nemáme žádnou ostudu, že bychom se zúčastňovali. A já bych chtěl poděkovat voličům, kteří přišli volbám, tak samozřejmě všem členům volebních komisí, kteří ty volby velice dobře zvládli a vše proběhlo bez jakýchkoli incidentů a nějakých i v této docela složité době bez jakýchkoliv problémů.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy