Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě mají na hřbitově nové kolumbárium

  • Rychvald,

Lidé z Rychvaldu mohou využívat novou možnost pro ukládání uren s popelem svých zesnulých blízkých. Na místním hřbitově bylo totiž postaveno první kolumbárium.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Loni jsme dokončili poměrně velice brzo už před dušičkami takzvané kolumbárium, kdy celkem stavba byla provedena velice rychle, byla dokončována už prakticky před dušičkami, takže do konce roku byla prakticky hotová. Spousta lidí se ptalo, jakým způsobem se bude provozovat.

Kolumbárium sestává z 10 stěn po 12 schránkách, které pojmou po čtyřech urnách.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Byly diskuse okolo nápisu a fotografií. Nakonec jsme se sjednotili na nějaké jednotné formě, že tedy bude fotografie o rozměru 55 x 75 milimetrů a průhledný zlatý nápis.
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Celou tuto záležitost vyřizují Služby města Rychvaldu, protože pohřebiště je pod Službami města. A vlastně si objednáte, dáte vzor fotografie, dáte vzor nápisu, vyřídí se, platí se měsíc dopředu. Potom je vlastně zakázka vyřešená a nalepí se na tu desku. Nájemní prostor je tu desetiletý a měsíc dopředu před uplynutím doby se prodlužuje.

Rychvaldští by se také měli v dohledné době dočkat celkové rekonstrukce smuteční síně.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Stále se mluví o pohřební síň a můžu říct potěšující zprávu, že už tedy je ve stádiu projekce. Bohužel jsme tam museli požadovat statistika o nějaké vyjádření. Byly tam nějaké praskliny, ale to dopadlo dobře, takže doufáme, že v letošním roce už i tato záležitost bude vyřešena a smuteční síň bude v nové, hezčí a příjemnější podobě, než je dosud.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy