Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na hřbitově v Rychvaldě mají nové kolumbárium, o které mají lidé stále větší zájem

  • Rychvald,

Vedle klasických hrobů a urnových hrobů mají lidé stále větší zájem o levnější kolumbária. Městský úřad v Rychvaldě reagoval na vzrůstající poptávku veřejnosti a na místním hřbitově nechal postavit kolumbárium pro uložení bezmála 500 uren.

Lidé z Rychvaldu mohou využívat novou možnost pro ukládání uren s popelem svých zesnulých blízkých. Na místním hřbitově bylo totiž postaveno první kolumbárium.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Loni jsme dokončili poměrně velice brzo už před dušičkami takzvané kolumbárium. A spousta lidí se ptalo, jakým způsobem se bude provozovat.

Kolumbárium sestává z 10 stěn po 12 schránkách, které pojmou po čtyřech urnách.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Byly diskuse okolo nápisu a fotografií. Nakonec jsme se sjednotili na nějaké jednotné formě, že tedy bude fotografie o rozměru 55 x 75 milimetrů a průhledný zlatý nápis.
Anketa: "Já si myslím, že rozhodně se ušetří hodně místa. Hroby a hrobky nejsou tolik v módě. Místa už není tolik a hřbitovy jsou plné, takže je to řešení, které je dobré."
Jiří Březa, kameník: "Momentálně jsou klasické hroby spíše na ústupu. Většinou lidé chtějí urnové hroby, nebo levnější variantu kolumbárium."

Rychvaldští by se také měli v dohledné době dočkat celkové rekonstrukce smuteční síně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy