Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po roční pauze se opět konala akce Rychvald plný veteránů

  • Rychvald,

Po roční pauze se v neděli konal 12. ročník akce Rychvald plný veteránů. Do centra města se sjely historické vozy a motocykly. Veteránisté se pak vydali na společnou vyjížďku okolím.

Leona Starostková, předsedkyně Veterán klubu Rychvald: “Doufám, že kolem cest bude stát spousta lidí, kteří nám budou mávat. Na to se těším a pak v průběhu dne uděláme soutěž veteránskou v startování motocyklů. Už máme několik přihlášených a taky samozřejmě bude vyhlášení soutěže elegance.”
Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Jsem tedy i vlastně zakládajícím členem tohoto klubu, takže znám celou tu historii a bohužel vloni jsme díky kovidovým opatřením nemohli tento sraz pořádat. Letos se nám i počasí vydařilo, tak doufám, že už to bude pokračovat tak, jak má.”
Anketa: “Přijeli jsme z Havířova a můžu říct, že letos jsme v Rychvaldě poprvé. Dověděli jsme se o tom srazu minulý týden v Orlové, který byl v neděli. To nás nadchlo a máme to blízko, takže jsme přijeli i do toho Rychvaldu. Aut tady je opravdu hodně i když ne tolik, jako v Orlové, kde jich bylo přes 200. Na srazy jezdíme Wartburgem, kterým jsme dneska přijeli, celkem pravidelně. Jezdíme pravidelně na setkání všech dvoutaktů v České republice na Plumlov, které se koná na začátku prázdnin, jak je Cyril a Metoděj.”
Anketa: “Toto vozidlo je Škoda 450. Je z roku 1958. Koupil jsem ho před šesti lety a údržba je taková, že je tam třeba vždycky jednou ročně zkontrolovat náplně olejů, podívat se na svíčky, baterku. Jako každé jiné auto. Je pravda, že tady toto vozidlo vyžaduje trošku větší péči, protože se jedná o veterána, tak je třeba ho udržovat ho v čistotě. Na zimu je třeba to autíčko zazimovat, já ho přikrývám plachtou a vždycky na jaře ještě udělám takovou předběžnou kontrolu. Toto vozidlo, když jsem koupil, tak bylo v takovém polorenovačním stavu. Musel jsem na tom ještě udělat generálku motoru a udělat samozřejmě brzdy, podívat se na převodovku, takže celková renovace mě trvala asi tak dva až tři roky. Bylo vyrobených 1020 kusů asi.”
Anketa: “Já jsem přijela ze Zlína. Tady na tomto srazu už jsem poněkolikáté. Hlavně mě těší, že nám vyšlo i počasí. Tohoto srazu si zásadně užívám, protože bych chtěla si to i vystajlovat v té době, ve které začínaly a jsem hrozně ráda tady tomu, že se můžu tady těchto srazů účastnit.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy