Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě staví další parkoviště, placená místa zruší

  • Rychvald,

Několik nových parkovacích míst budují v těchto dnech Služby města Rychvaldu za budovou radnice. Sloužit budou návštěvníkům centra města i obyvatelům blízkých domů.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “My stavíme parkoviště ne pro sebe, samozřejmě nějaká ta místa tady bude vyhrazena, ale hlavně pro občany, kteří tady jezdí v lékaři, do sámošky, jezdí tu všude a většinou ta místa jsou bohužel zabraná. Takže tady budou místa rozšířená a uvažujeme tady o takzvaném parkování třeba na hodinu s parkovacími hodinami a přes noc tady můžou lidé stát. Vznikne tady 15 parkovacích míst včetně těch pro nepohyblivé. Chceme tady mít nějaká místa pro svatby, které sem jezdí a budou parkovat. Čili proto i to časové omezení. Trošičku se nám stavba protahuje, ale samozřejmě snažíme se ji co nejdříve dokončit. Měla by být mám pocit do konce měsíce, ale měly se tu kopat 2,5 metru hluboké vsakovací jímky a přišli jsme na to, že tu vede nějaká kanalizace dešťová. Takže chlapi to propátrali, udělali to, ušetřily se na tom nějaké peníze, ale malinko se nám to protáhlo.”

Město rovněž řeší svízelnou situaci s parkováním na sídlišti.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Parkování na sídlišti je tady docela velký problém. Rozmohla se tady taková ta placená místa. Byla pracovní schůzka, kdy navrhli zastupitelé úplně zrušit placená parkovací místa.”

Placená parkovací místa budou zrušena s vypršením jejich ročního předplacení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy