Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Netradiční hodina přírodovědy ve Stonavě

  • Stonava,

Zajímavou hodinu přírodovědy absolvovali v pondělí dopoledne stonavští školáci. Díky místním zahrádkářům si mohli prohlédnout vše, co se v letošním roce podařilo ve Stonavě vypěstovat. Velmi přínosná byla pro děti i prezentace stonavských včelařů.

Každoročně stonavští zahrádkáři ve spolupráci s místními včelaři organizují ve Stonavě výstavu, během níž se chtějí veřejnosti pochlubit tím, co se jim podařilo vypěstovat. Prohlédnout si zajímavé a netradiční druhy ovoce a zeleniny si během vyučování přišli prohlédnout i stonavští školáci.

„Nám se taková výstava v rámci výuky velice hodí, protože se učíme s dětmi poznávat různé druhy ovoce a zeleniny. Tady máme praktické ukázky,“ řekla učitelka 2. třídy Elen Wawrzyková.

„Nejvíce se mi líbí dýně.“ „Mně se nejvíce líbila barevná kukuřice.“ „Já jsem poprvé viděl takovou zvláštní zeleninu, která se jmenuje Pepino,“ řekli stonavští školáci.

Zajímavá pro školáky byla i expozice, kterou si připravili stonavští včelaři.

„My jsem si pro děti, stejně jako každý rok, připravili úl s živými včelami, kde je vidět, jak ty včely pracují,“ řekl předseda stonavských včelařů Boleslav Siuda.

„Včelka medonosná je navíc učivo 4. třídy, které budeme mít v přírodovědě, takže děti je tady mohou vidět naživo,“ dodala učitelka 4. třídy Lucie Marešová.

„Nejvíce se mi líbila ta výstava včelek, protože jsem viděla, jak všechny pracují.“ „My jsme vyzkoušeli čtyři druhy medu a všechny byly moc dobré,“ řekli školáci.

Kromě medu mohli školáci ochutnat medové bonbóny a džus připravený s dýní.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy