Lidé v MS kraji stále pomáhají lidem v nouzi

  • 9. listopadu 2017,
  • 11:48,
  • Stonava,
  • Jiří Brzóska

Další, plně naložený kamion s humanitární pomocí vyrazí na Ukrajinu z havířovské Adry. Nepotřebné věci potřebným lidem darovali i lidé ve Stonavě. Kromě oblečení přinášeli i brýle a autolékárničky.

Reklama

Jak se zdá, i dnes dokáží být lidé velmi solidární. Svědčí o tom humanitární sbírky. Například ve Stonavě dárci dvakrát ročně přinášejí nejen oblečení, ale i další potřebné věci, které místo na skládce poslouží lidem v nouzi.

anketa, dárci: „Myslím si, že je to přínosem, protože jsou to věci pro nás už nepoužitelné a víme, že tím můžeme pomoc ostatním.“ „Je nám líto to vyhodit do popelnice. Řekli jsme si, že to dáme na ADRU.“ „Vím, že tyto věci poputují potřebným lidem. Když jezdím do práce a vidím, jak se oblečení válí u kontejneru po zemi, proto jsem to přinesla tady.“

Lidé během jednodenní sbírky mohli přinášet i brýle a autolékárničky. O ty je na Ukrajině, pro kterou byla sbírka primárně určena, velký zájem.

Karel Folwarczný, koordinátor projektu: „Na východě Ukrajiny je vleklý válečný konflikt. Nemocnice v Mežhorje, Mukačevu a Slavjansku jsou velmi vděčné za zdravotnický materiál v této podobě.“

Adra pomáhá na Ukrajině už mnoho let a potřebných lidí je zde stále mnoho. Prostřednictvím charitativních obchůdků a sociálních šatníků ale nabízí pomoc i v našem regionu lidem bez domova nebo v hmotné nouzi.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

VAPES CE s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

VINAMET CZ s.r.o.
Karviná
od 23 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu