Lidé v MS kraji stále pomáhají lidem v nouzi

  • 9. listopadu 2017,
  • 11:48,
  • Stonava,
  • Jiří Brzóska

Další, plně naložený kamion s humanitární pomocí vyrazí na Ukrajinu z havířovské Adry. Nepotřebné věci potřebným lidem darovali i lidé ve Stonavě. Kromě oblečení přinášeli i brýle a autolékárničky.

Reklama

Jak se zdá, i dnes dokáží být lidé velmi solidární. Svědčí o tom humanitární sbírky. Například ve Stonavě dárci dvakrát ročně přinášejí nejen oblečení, ale i další potřebné věci, které místo na skládce poslouží lidem v nouzi.

anketa, dárci: „Myslím si, že je to přínosem, protože jsou to věci pro nás už nepoužitelné a víme, že tím můžeme pomoc ostatním.“ „Je nám líto to vyhodit do popelnice. Řekli jsme si, že to dáme na ADRU.“ „Vím, že tyto věci poputují potřebným lidem. Když jezdím do práce a vidím, jak se oblečení válí u kontejneru po zemi, proto jsem to přinesla tady.“

Lidé během jednodenní sbírky mohli přinášet i brýle a autolékárničky. O ty je na Ukrajině, pro kterou byla sbírka primárně určena, velký zájem.

Karel Folwarczný, koordinátor projektu: „Na východě Ukrajiny je vleklý válečný konflikt. Nemocnice v Mežhorje, Mukačevu a Slavjansku jsou velmi vděčné za zdravotnický materiál v této podobě.“

Adra pomáhá na Ukrajině už mnoho let a potřebných lidí je zde stále mnoho. Prostřednictvím charitativních obchůdků a sociálních šatníků ale nabízí pomoc i v našem regionu lidem bez domova nebo v hmotné nouzi.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu