Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mikuláš s čertem vykouzlili dětem dárky

  • Stonava,

V předvečer šestého prosince už dlouhá staletí děti navštěvuje Mikuláš. Bohužel v dnešní době je mnohdy zaměňován za Santu. Ve Stonavě proto Mikuláš dokázal, že on i jeho čert jsou kouzelní.

Starý lidový zvyk, kdy Mikuláš chodí k hodným dětem a na ty zlobivé si sebou bere čerta, zdá se jen tak nevymizí. Malé děti v tom ale mnohdy mají zmatek, zvlášť v případě, kdy je Mikuláš oblečen za Santu.

„Děti už na Mikuláše nevěří, tak jsem se rozhodl, že každý rok přijdu mezi ně a ukážu jim, že ten Mikuláš opravdu je,“ řekl kouzelný stonavský Mikuláš.

A to ne ledajaký. Děti se na vlastní oči mohly přesvědčit že Mikuláš je kouzelný, stejně jako čert, kterého se mnohé tak trošku bály. A není se co divit, každé dítě někdy trošku zazlobí. Přesvědčit o zlobivosti se mohly díky kouzelné krabičce.

„To byl opravdový Mikuláš, protože uměl kouzlit,“ řekla malá Karolínka Horváthová.

„Byla jsem moc hodná, ale čerta jsem se trošku bála,“ řekla její mladší sestřička Kačenka.

„Ty děti nejenže vidí, že to kouzlo nevymizelo a ten opravdový Mikuláš existuje, ale je to taková motivace toho, jak by děti mohly dál fungovat, aspoň nějakou chvilku,“ řekla maminka malých děvčat Markéta Horváthová.

Takže děti pozor, Mikuláš s čertem bude chodit i příští rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy