Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Těrlicku šijí roušky úředníci radnice i dobrovolníci, materiál má úřad pro zájemce zdarma

  • Těrlicko,

Roušek není nikdy dost. Také v Těrlicku se do šití roušek pustili dobrovolníci. Radnice pro ně zajistila materiál a do práce se pustili také zaměstnanci obecního úřadu.

Jedna z kanceláří radnice v Těrlicku se změnila v šicí dílnu. Desítky roušek míří k nejpotřebnějším. Současně obec poskytuje materiál dobrovolníkům. 

“Tento týden jsme rozjeli výzvu pro naše spoluobčany, aby nám začali pomáhat se šitím roušek. První výzva byla pro ty, kteří to dokáží řešit sami, abychom měli pro naše seniory a nejpotřebnější. Teď už se nám začaly scházet roušky. například manželé Novákovi, hasiči a další pomáhají. Ode dnešního dne se snažíme distribuovat látku, která je originální pro jednorázové roušky, mezi naše občany - opět dobrovolníky, kteří nám tyto ropušky budou šít. Tím pádem zabezpečí sebe, své rodiny a přebytky nám budou vracet na obec, kde je budeme bezplatně poskytovat našim občanům, kteří je budou potřebovat. To znamená, že od pondělka příštího týdne se občané Těrlicka, hlavně senioři mohou obracet na úřad a my dle možností budeme roušky distribuovat a nebo budeme distribuovat sady na šití roušek. Vše bude zdarma a přednost budou mít vždycky senioři.

Šití roušky zabere jen několik minut. Dobrovolníci se mohou hlásit přímo na radnici. Materiál dostanou zdarma. 

“Jsem ráda, že se obec zapojila, protože ne každý je nějak schopen si to zabezpečit vlastními silami. Já jsem přesně ten případ, že potřebuji pomoct s takovou domácí výrobou od někoho jiného, protože nejsem v tom směru absolutně schopná,” řekla jedna občanka Těrlicka. 

Vedle roušek mohou občané Těrlicka na radnici získat informace a další pomoc k řešení své životní situace, do které se v době koronavirové krize dostali. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků