Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrličtí senioři dostali od radnice přes 3000 roušek. Obec jim pomáhá i s nákupy

  • Těrlicko,

Dům od domu jezdili v posledních dnech dobrovolní hasiči z Těrlicka, aby všem seniorům starším 70 let doručili balíčky s ochrannými souškami. Radnice svým starším občanům nabízí také pomoc s nákupy a vyzvedáváním léků.

Dobrovolní hasiči z Těrlicka rozvedli poslední várku roušek určených pro seniory. Jde o roušky, které ušili dobrovolníci. V šicí dílnu se proměnila i jedna kancelář na obecním úřadě. Celkově bylo dobrovolníky vyrobeno přes 3000 roušek. Seniorům byly rozvezeny ve zhruba 650 balíčcích.

“Dnešního dne bude rozvezeno posledních 120 balíčků s rouškami pro naše seniory nad 70 let. Tyto balíčky roznášeli hasiči a pokud by někdo ze seniorů potřeboval další balíčky, ať se ozvou na obecní úřad,” starosta Martin Polášek (NEZ). 

Senioři si roušky od hasičů přebírali osobně, nebo jim je vložili do schránek. 

“Je to chvályhodný počin od obce. My jsme si v předstihu našili roušky sami, ale stejně je to dobré od nich,” řekl jeden ze seniorů. 

“Roušky tady šijí všichni chalupa od chalupy a je hezké, že si obec vzpomene na starší spoluobčany a že jim tu roušku pošle. Tahle rouška je pro mojí maminku. Je už ve vyšším věku a bude určitě ráda, že ji má, i když je nechodící. Ale bude vděčná, že si na ni pan starosta vzpomněl,” uvedla další Těrličanka. 

Těrličtí senioři se zajímali také o to, zda jim obec v době karantény pomůže s nákupy nebo vyzvednutím léků v lékárně.  

V případě potřeby nákupu, nebo zajištění čehokoliv, kontaktujte paní Galačovou na obecním úřadě,” dodal starosta Martin Polášek (NEZ). 

Shodou okolností právě v poslední den rozvozu roušek byl v Těrlicku potvrzen první případ nákazy koronavirem Covid-19. Vedení radnice apeluje především na starší občany, aby se chránili a dodržovali karanténu.

Reportáž: V Těrlicku šijí roušky úředníci radnice i dobrovolníci, materiál má úřad pro zájemce zdarma

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail