Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrlicko bude letos poprvé bez svého tradičního Slunka

  • Těrlicko,

Přestože se omezení přijatá v důsledku celosvětové pandemie Covid-19 začínají v České republice postupně uvolňovat, některá budou platit ještě několik měsíců. Například v Těrlicku letos po 26 letech poprvé neuspořádají tradiční letní slavnost Těrlické slunko.

Také v Těrlicku už je možné navštěvovat radnici a vyřizovat neodkladné záležitosti. Lidé toho využívají především při vyřizování na matrice nebo na stavebním úřadě. Osobně však přicházejí také platit různé poplatky. 

“Obecní úřad v Těrlicku je od pondělí v plném provozu. To znamená v pondělky a středy budeme fungovat jako v úřední dny, kromě polední pauzy,” informoval starosta Těrlicka Martin Polášek (NEZ). 

Přes postupné uvolňování omezení nebude možné pořádat některé kulturní a sportovní akce. Patří mezi ně i Těrlické slunko. 

“Do konce června rušíme veškeré kulturní a sportovní akce. To znamená, že i Těrlické slunko poprvé po 26 letech nebude. Dobrou zprávou je, že všechny interprety se nám podařilo nasmlouvat na příští rok, takže o tento skvělý program nepřijdeme, jen si ho posuneme o jeden rok,” vysvětlil starosta Polášek. 

Až do konce letních prázdnin nebude v provozu ani těrlické kino. 

“Provoz kina bude zahájen v září, což znamená, že veškeré filmy, které se měly promítat v březnu, dubnu a květnu, budeme promítat o prázdninách, poněvadž veškeré premiéry byly posunuty, takže diváci o nic nepřijdou,” dodal starosta Martin Polášek. 

Těrličané mají možnost si na radnici přijít pro roušky, které šili úředníci a dobrovolníci. 

“Pokud by ještě někomu chyběly roušky, nechť se dostaví na obecní úřad. Jsme schopni tyto roušky bezplatně předat,” řekl těrlický starosta. 

Roušky budou rozdávány až do vyčerpání zásob.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků