Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrlicko bude letos poprvé bez svého tradičního Slunka

  • Těrlicko,

Přestože se omezení přijatá v důsledku celosvětové pandemie Covid-19 začínají v České republice postupně uvolňovat, některá budou platit ještě několik měsíců. Například v Těrlicku letos po 26 letech poprvé neuspořádají tradiční letní slavnost Těrlické slunko.

Také v Těrlicku už je možné navštěvovat radnici a vyřizovat neodkladné záležitosti. Lidé toho využívají především při vyřizování na matrice nebo na stavebním úřadě. Osobně však přicházejí také platit různé poplatky. 

“Obecní úřad v Těrlicku je od pondělí v plném provozu. To znamená v pondělky a středy budeme fungovat jako v úřední dny, kromě polední pauzy,” informoval starosta Těrlicka Martin Polášek (NEZ). 

Přes postupné uvolňování omezení nebude možné pořádat některé kulturní a sportovní akce. Patří mezi ně i Těrlické slunko. 

“Do konce června rušíme veškeré kulturní a sportovní akce. To znamená, že i Těrlické slunko poprvé po 26 letech nebude. Dobrou zprávou je, že všechny interprety se nám podařilo nasmlouvat na příští rok, takže o tento skvělý program nepřijdeme, jen si ho posuneme o jeden rok,” vysvětlil starosta Polášek. 

Až do konce letních prázdnin nebude v provozu ani těrlické kino. 

“Provoz kina bude zahájen v září, což znamená, že veškeré filmy, které se měly promítat v březnu, dubnu a květnu, budeme promítat o prázdninách, poněvadž veškeré premiéry byly posunuty, takže diváci o nic nepřijdou,” dodal starosta Martin Polášek. 

Těrličané mají možnost si na radnici přijít pro roušky, které šili úředníci a dobrovolníci. 

“Pokud by ještě někomu chyběly roušky, nechť se dostaví na obecní úřad. Jsme schopni tyto roušky bezplatně předat,” řekl těrlický starosta. 

Roušky budou rozdávány až do vyčerpání zásob.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyTUFÍR, spol. s r.o. - pracoviště Dětmarovice
Karviná
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekty Horní Suchá
Horní Suchá
od 17 300 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. objekty společnosti Diamo
Karviná
od 17 300 do 19 500 Kč/měsíc

Detail