Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jachtaři z Těrlické přehrady ukončili úspěšnou sezonu

  • Těrlicko,

Tak úspěšnou sezonu jachtaři z Těrlické přehrady už dlouho nepamatují. Uspořádali několik závodů a regat. Teď už své lodě postupně vytahují na souš k zazimování a těší se na příští rok.

Jachtaři z Těrlické přehrady mají za sebou velmi úspěšnou sezonu. Na své si přišli dospělí i děti z nově založené jachtařské školy.

Alexander Pacek, předseda Jachting klubu Těrlicko: “Letošní sezona byla skvělá, výtečná, a to z jednoho důvodu, že jsme si nastavili cíl, abychom jsme co nejvíc lodiček, plachetnic, malých, velkých, dospělé i malé děti dostali na vodu, aby si užívali, aby byla pohoda. Z původních 10 jachtařských závodů jsme zorganizovali 7. Všichni ví, co se dělo, takže 3 nevyšly, ale ty ostatní vyšly perfektně, protože počasí nám přálo. Absolutně nechápu, jak jsme to dokázali, jachtařsky, sluníčko, foukal vítr, byla úplná pohoda. Takže se to podařilo. Jeli jsme sérii závodů, to byla letos poprvé oficiální série závodů, které se hodnotí do takzvané soutěže Pohár těrlického mariňáka. Je to první ročník. Toho se zúčastnilo 14 kajutových lodí a podařilo se nám do toho zapojit 40 lidí. Do posádek, rozhodčí a tak dál. To jsme vůbec neočekávali, to považujeme za obrovský náš úspěch.”

Těrličtí jachtaři si začali vychovávat své nástupce.

Alexander Pacek, předseda Jachting klubu Těrlicko: “Dalším úspěchem je to, že jsme zahájili činnost jachtařské školy. Zahájili jsme ji pozdě zase kvůli té situaci, jaká je, ale podařilo. Na 4 lodě jsme dostali dotaci od obce Těrlicko, tak jsme pořídili. Lodě jezdily, děcka jezdila, perfektně, spokojení. Udělali jsme tady závody. Dokonce na něj přijeli závodníci z Pardubic. Výborné to bylo, děckám se to líbilo a těší zase na příští rok na závody. Jinak jsme měli tréninky s děckama až do minulého týdne a až teď jsme to museli zastavit. Ale v okamžiku, kdy se to uvolní, tak je zase vytáhneme do trošku tvrdšího počasí.”

S blížící se zimou jachtaři sezonu ukončili a lodě vytáhli na souš.

Alexander Pacek, předseda Jachting klubu Těrlicko: “Každý říká: Podzim, jachtaři vy jste smutní. Je to naopak. My už se těšíme, že opravíme a budeme se věnovat našim miláčkům - lodičkám, budeme se s nimi mazlit, opravovat a připravovat další sezónu a s tím souvisí to těšení na tu sezonu. Budeme zase kout další plány a zase plánujeme hromadu jachtařských akcí, na které bychom chtěli zase přilákat ještě větší množství lidí do posádek a aby se dívali.”

V nové sezoně chtějí jachtaři z Těrlicka zachovat i letošní novinku, kterou byla spanilá jízda.

Alexander Pacek, předseda Jachting klubu Těrlicko: “Jak motorkáři dělají takové ty spanilé jízdy s motorkami, tak my jsme udělali spanilou jízdu s jachtami. Jeli jsme za sebou pěkně a objeli jsme celou Těrlickou přehradu kolem Jaškovské krčmy a byl to úžasný pohled a úžasný zážitek.”

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků