Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strategickým deskovým hrám v Těrlicku propadly děti i dospělí

  • Těrlicko,

Velkou oblibu si u dětí i dospělých získaly strategické deskové hry. Volnočasovou aktivitu podporuje obec.

Martin Polášek (Nezávislí - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Obec Těrlicko ročně rozdělí dva miliony korun mezi organizace v obci a jednotlivce. Podporujeme různé společenské kulturní akce a mezi podporovanými je i tento Klub deskových her, kde se schází několik desítek dětí i dospělých. Podporujeme každou dobrou aktivitu, která vede k zabavení těch lidí ve volném čase a rozvíjí jejich um.
Anna Álló, hráčka: “Mě to tady hodně baví. Hrajeme tady všelijaké hry, například Karak, Sabotéra, hrávali jsme Trosečníky a nebo teď tady s kamarády nějakou detektivní hru.”
Martin Ďurček, vedoucí KDH Těrlicko: “Klub deskových her v Těrlicku funguje 3 roky. Scházíme se tady v kulturáku za podpory obce, kde máme veškeré zázemí, včetně dotací na hry. Scházíme se od 13 až 21 hodin. Od 13 do 15 máme děti ve školní družině a od 15 hodin do 17 je volné hraní pro maminky s dětmi, které tu zůstanou a od 17 do 21 hrají dospělí strategické a velké náročnější hry. Když je zima, tak je více lidí, je větší návštěvnost. Čím je větší teplo, děti začínají být venku. Takže je to mířeno na ten cíl, aby dělali tu aktivitu od října do dubna. Děti začínají hrát od nižšího věku méně náročnější hry a čím víc hrají, zlepšují se a poznávají systém a kvalitu hry, tak se posunujeme dál a dál až k těm velkým strategickým hrám. Ale jsou tady děti, které už mají 11 let a hrají hry zároveň s dospělými. A jsou jedna ku jedné vyrovnání soupeři. Samozřejmě děti, které to hrají od začátku, tak nemají problém ve škole, jsou více vnímavé, mají, řekl bych, lepší matematiku a jsou samozřejmě do kolektivu. Když tady společně hrají, tak umí vnímat to okolo. Když se jim to nepodaří, tak musí počkat celé to jedno kolo, musí dumat proč. Kdežto, když hraje na počítači nebo tabletu, tam si to zapne znovu a nejsou tam ty emoce.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail