Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovny v Těrlicku navštěvují dětští i dospělí čtenáři, v březnu mají úlevy

  • Těrlicko,

Knihovna v Těrlicku a její pobočka v Hradišti se i letos připojují k tradičním březnovým akcím věnovaným knihovnám a čtenářům.

Darina Wdówková, vedoucí knihovny v Těrlicku: “Březen je tradičně věnován knihovnám a knihám a naše knihovna se i letos zapojila do celostátní knihovnické akce Březen, měsíc čtenářů. V rámci té akce je nabízen registrační poplatek čtenářům zdarma, je vyhlášena amnestie na upomínky a již tradičně bývá i knižní jarmark.”

Mezi věrné čtenáře patří především školáci.

Irena Wlosokowá, ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem Źwirki i Wigury Těrlicko: “Jsme základní škola s polským jazykem vyučovacím Źwirki a Wigury v Těrlicku. Snažíme se přicházet každý měsíc do naší knihovny. Spolupracujeme s knihovnou asi tři roky. Děti každý měsíc vracejí přečtené knížky a půjčují si nové. Jde především o první třídu, ale jsou tady i děti z druhé, třetí, čtvrté a páté. Paní vedoucí se snaží připravit vždy nové knížky. Děti si vybírají takové, které dokáží přečíst. Čili prvňáci s většími písmeny, druháci už s trošku menšími a ty další třídy pak takové, které odpovídají jejich věku.”
Zdeňka Martinková, pobočka Těrlicko-Hradiště: “Knihovnu v Těrlicku-Hradišti navštěvují pravidelně čtenáři dospělí i dětští. Spolupracujeme se ZŠ v Hradišti, která pravidelně navštěvuje naši knihovnu a půjčuje si tady knihy různých žánrů. Pobočka byla v minulém roce nově zrekonstruována. Byla vybavena novým nábytkem a všem se tady líbí.”
Sofie Karpielová, žákyně ZŠ Těrlicko-Hradiště: “Chodím tady pravidelně a zrovna čtu Čarokrásné knihkupectví. Je to kniha od spisovatelky Katji Friksenové.”
Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail