Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci z Těrlicka absolvovali týdenní lyžařský výcvik na Vaňkově kopci

  • Těrlicko,

Děti z těrlické mateřské školy mají za sebou týdenní lyžařský výcvik. Některé stály na lyžích vůbec poprvé, jiné se v lyžování zdokonalovaly.

Kateřina Šindelová, učitelka ZŠ a MŠ Těrlicko: “Každoročně Mateřská škola Těrlicko a Těrlicko-Hradiště pořádá pro děti lyžařské kurzy. Po dvouleté pauze jsme poprvé zvolili lyžařský kurz tady na Vaňkově kopci, kde ještě panují lepší sněhové podmínky. Děti se učí lyžovat na tomto svahu za finanční podpory obce Těrlicko, která přispívá nemalou částkou dětem na absolvování tohoto lyžařského kurzu. Snažíme se u dětí rozvíjet pohybovou zdatnost a radost zejména z pohybu a sportu.
Filip Buček, mladý lyžař: “Mám pět roků a lyžuju od 4 roků. Lyžování mě učili rodiče, teď se školkou jsem se ještě zdokonalil. Nejlépe mi na lyžování jde slalom.”
Kateřina Šindelová, učitelka ZŠ a MŠ Těrlicko: “Z Mateřské školy Těrlicko a Těrlicko-Hradiště zde dojíždí 40 dětí Program je takový, že vyjíždíme ráno Těrlicka. Děti lyžují hodinu, pak následuje svačina a poté do půl dvanácté opět lyžují a vracíme se autobusem zpátky do školy. Lyžařský kurz je určen pro děti předškolního věku, což je od 3 do 6 let a máme věkovou kategorii od 4 do 6 let momentálně na tomto lyžařském výcviku. Většina dětí stojí na lyžích. poprvé. Máme tady pár dětí, je jich asi 10, které už lyžovaly v minulosti s rodiči. Ty jsou v té nejlepší skupině a sjíždí svah ze shora až dolů. Na závěr lyžařského kurzu se vždy konají pro děti závody, a to za účasti rodičů, kteří se přijdou podívat na své potomky jaký pokrok za ten týden udělali. Děti dostanou medaile, diplomy a bude tady i připraven pro děti raut z čerstvého ovoce.”
Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail