Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mimořádný úspěch hokejistů Těrlicka. Oba týmy vyhrály o víkendu dvě amatérské soutěže

  • Těrlicko,

Hokejovou velmocí se během jediného víkendu stala malá obec na Karvinsku. Těrlicko má dva týmy a oba se staly mistry v amatérských soutěžích. Lavina v sobotu vyhrála Slezskou hokejovou ligu a Buldoci z Hradiště v neděli zvítězili v Beskydské hokejové lize.

V Těrlicku se v posledních hodinách skutečně nemluví o ničem jiném, než o úspěchu místních hokejistů. Přestože v obci není zimní stadion a bruslit se tam dá jen, když zamrzne přehrada, oba hokejové týmy o víkendu vyhrály poháry v amatérských soutěžích. V sobotu Těrličané rozburáceli třineckou Werk arénu. HC Lavina tam porazil Warriors Třinec 6:0 a vyhrál Slezskou hokejovou ligu.

Miroslav Fojtík, asistent trenéra, hráč HC Lavina Těrlicko: “Ze začátku sezony jsme měli velice dobré výkony, potom ze začátku letošního roku, kdy se obnovila soutěž po covidové pauze, tak jsme trošičku laborovali s těmi výsledky, ale play-off jsme projeli úplně senzačně. V prvé řadě musím pochválit fanoušky. Ti dneska předvedli fantastický výkon. Na hřišti samozřejmě taky, vzhledem k tomu, že máme nejvyšší věkový průměr, tak se nám ta sezona velice povedla. V semifinále jsme postoupili na penalty, ale dneska jsme to zcela jednoznačně vyhráli. Výborný výkon brankáře, perfektní obrana, nemám co hodnotit. Bude to dvoudenní oslava.”
Miroslav Fojtík, asistent trenéra, hráč HC Lavina Těrlicko: “Celý tým hrál dobře celou sezonu. Koho bych určitě vyzdvihl, je náš golman. Ten famózně chytá celou sezonu a dneska ve finále s nulou. Samozřejmě, že za to můžou i naši obránci, útočníci, všichni. Dali jsme si před začátkem zápasu nějakou taktické rady, co bychom chtěli hrát a to jsme až na pár výjimek zvládli na jedničku. Fanoušků§ tady přijel plný autobus a udělali skvěloi kulisu, za kterou jsme jim samozřejmě vděční. Jsme mistři!”

V neděli se mistry Beskydské hokejové ligy stali Buldoci z Hradiště, kteří ve finále porazili tým z třineckých Nebor.

Pavel Cienciala, kapitán HC Buldogs Hradiště: “Sezona byla velice náročná. Nikdo nevěděl, jestli se vůbec dohraje. A když už se začala hrát, tak si myslím, že jsme byli připravení jedni z nejlíp. Pravidelně jsme stále trénovali a do play off jsme si věřili. Je těžké vyhrát první titul, ale pravdu horší je ho obhájit. Co víc říct, tým byl doplněn hráči z Laviny, přišli noví, mladší a tady je třešnička na dortu. Super atmosféra. Je třeba poděkovat fanouškům.”
Daniel Till, manažer a hráč HC Buldogs Hradiště: “Máme skvělý mančaft. Začíná to od gólmana, myslím si, že máme jednoho z nejlepších v lize. Celou sezonu podával vynikající výkony a celý tým se o něj opírá. Máme velice kvalitní obranu, tvrdou a hrajeme fyzický hokej.”

Oba hokejové týmy z Těrlicka teď budou mít letní pauzu a zpátky na led se vrátí zřejmě v srpnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySNOW-HOW ČR s.r.o. - Český Těšín
Český Těšín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

SNOW-HOW ČR s.r.o. - Český Těšín
Český Těšín
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - Průmyslová zóna Nové Pole
Karviná
od 17 300 Kč/měsíc

Detail