Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hradištěm opět burácely závody oblíbeného Fichtl Cupu

  • Těrlicko,

V těrlickém Hradišti se opět jel Fichtl Cup, který je zařazen do regionálního seriálu závodů určených především pro stroje o objemu motoru do 50 kubických centimetrů. Nejčastěji jde o pionýry, mustangy, či babetty.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka, závodník: “Dneska se koná a jeden z dalších závodů takzvaného Těrlického poháru. Ten jezdíme již nějaký dvanáctým rokem. Tento pohár se jezdí v několika obcích, jako Paskov, Sedliště, Těrlicko. U nás máme dva až tři závody do roka a jsme patronem toho šampionátu. Je to hlavně o tom, že je to taková ta vesnická zábava, která je o malých penězích. Je to prostě o tom, že člověk vytáhne ze stodoly jakýkoli starý vrak do roku výroby 1989 a může tady jezdit v několika kategoriích. Ale hlavně se tady snažíme dostat mladé jezdce, kteří dneska jezdí na těch sice modernější motorkách, ale doba se vyvíjí a dnes nám tady místo dvou dětí jezdí 15 a nejsou výjimky závody, kde jich startuje i 25. Běžné počty závodníků se pohybují mezi 30 až 80 jezdcích záleží na počasí a trati.”


Jaroslav Palarczyk, organizátor: “Dneska se jedou čtyři kategorie. Jezdců máme celkem málo, ale zato je více mlaďasů v kategorii Junior open, kterých je 15. Jinak jsou všichni na dovolené. Vždycky to nějak dopadlo, tak doufejme, že dneska taky.”
Anketa: “Po startu jsem byl druhý a od nějakého třetího kola se mi urval přední blatník. celou dobu jsem si ho vezl na předním kole, což mě trochu brzdilo, ale bojoval jsem až do konce.”
Anketa: “Já jezdím od 4 let a na motorce mě naučil jezdit taťka.”
Anketa: “Dneska jsem byl dvakrát první.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy