Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Těrlicku dokončují rozšíření fotbalového areálu s pláží a chystají přestavbu křižovatky

  • Těrlicko,

Některé velké investiční akce se v Těrlicku blíží ke zdárnému konci a další už má vedení radnice rozpracované. Mezi těmi před dokončením je rozšíření fotbalového areálu, jehož součástí bude pláž i přehrady.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Tak mezi dlouhodobě priority současného vedení obce Těrlicko patří výstavba nových sportovišť. Mezi dalšími, které jsou ve výstavbě, je stavba fotbalové hřiště pro děti. Bude se jednat o hřiště pro zápasy i tréninky, bude mít umělý povrch a umělé osvětlení. Hřiště tedy bude používatelné po celý rok. Navazovat bude stavba pumptrackové dráhy, která bude určena pro bikery, skateboardisty a další uživatele, kteří si vymyslí třeba jízdu na koloběžce.”


Velké plány má obec s areálem někdejšího letního tábora.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “V Myslivecké ulici obec získala do vlastnictví prostory bývalého pionýrského tábora, kde se nachází ještě jedna z posledních budov, kterou je chatka vedoucích. Bohužel i tato budova po těch desítkách let je vyžilá a do budoucna bude stržena. Na tomto místě by mělo být vybudováno moderní environmentální centrum, kde by měly vzdělávány děti našich základních škol. Tento prostor by měl být využíván pro aktivity po škole a jako ideální místo pro nějaké letní tábory a samozřejmě se počítá i se zázemím pro myslivce, kteří tento areál dlouhodobě využívají.”

Další stavbu ocení především účastníci silničního provozu. Obec připravuje přestavbu rizikové křižovatky.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - Těrlická koalice), starosta Těrlicka: “Jedná se o křižovatku I/11 (Těšínská) se silnicí 474 (Třinecká) za malou hrázkou. Je to pro všechny obyvatele Těrlicka známá křižovatka, které je velmi nebezpečná. Bývá tady hodně těžkých nehod s čelními střety. Teď máme zpracovanou studii, která nás vede dále ke stavebnímu povolení, abychom mohli v roce 2023 tuto křižovatku přestavět na křižovatku tvaru T, která likviduje ty nebezpečné kolmé směry.”
Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail