Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Těrlicku způsobily volby převrat, v Palkovicích a Rychvaldě pokračují v původním složení

  • Těrlicko,

Zatímco v mnoha obcích a městech voliči vyjádřili podporu dosavadnímu vedení radnic, někde se musí starostové nebo jejich zástupci ze svých pozic poroučet. Zemětřesení nastalo například v Těrlicku, kde padlo celé vedení obce.

Patrně největší převrat způsobily komunální volby v Těrlicku. Nadpoloviční většinu v 15členném zastupitelstvu získalo nově vzniklé hnutí Naše Těrlicko. Dosavadní starosta hodnotí výsledek voleb doslova jako výprask od voličů.

Martin Polášek (NEZÁVISLÍ - koalice pro Těrlicko), starosta Těrlicka: “Marné. To bylo to riziko, že po těch třech volebních obdobích byli lidé uchlácholení a k těm volbám nepřišli.”

Naopak například v Palkovicích obhájili svou pozici Nezávislí pro Palkovice a Myslík, kteří s 9 zastupiteli drží většinu v 15členném zastupitelstvu a mohou pokračovat v načaté práci.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “My jsme za tu dobu, co sedíme v Palkovicích na obci, za těch 20 let, si myslím udělali kus práce. Teď máme rozestavěnou budovu obecního úřadu. V Palkovicích nikdy nebyla radnice, vždycky jsme seděli v nějakém provizoriu. Takže po 650 letech budou mít Palkovice a Myslík konečně svůj úřad. A samozřejmě, jak jsem si vždycky myslel, že už nám stačí jenom jedno volební období a budeme mít všechno hotové, tak to není pravda. Už jsem na to přišel, že potřebujeme nejméně ještě 100 let abychom tu dědinu udělali k obrazu svému.”

Také v Rychvaldě se obsazení radnice měnit patrně nebude. V 15členném zastupitelstvu by si převahu měla udržet devítičlenná koalici ANO, SPD a Nezávislých.

Milan Starostka (ANO), starosta Rychvaldu: “Já samozřejmě děkuju všem občanům, že nám ty hlasy dali. Koalice se víceméně zachová. Budeme pokračovat v tom, co jsme začali."

V obcích se teď budou konat ustavující zasedání zastupitelstev, na kterých se budou volit radní, starostové a jejich zástupci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyWorkado, s.r.o. - Uživatel ŽDB Drátovna a.s.
Bohumín
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

H&M Doprava F-M s.r.o. - trasy
Český Těšín
od 38 000 do 44 000 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry