Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Jablunkově ještě o koalici jednají, v Těrlicku už budoucího starostu znají

  • Těrlicko,

Jestliže v mnoha obcích a městech už nově zvolení zastupitelé dokázali vytvořit koalice pro nadcházející volební období, v dalších se ještě stále usilovně vyjednává.

Vyjednávání o nové koalici se vede například v Jablunkově, byť tam jsou k dohodě velmi blízko.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “V Jablunkově dopadly volby, podle toho, jak to bylo před nimi vyhrocené ohledně třeba cen energií, dost překvapivě a pro nás lidovce výborně. Jednání o budoucí koalici ještě nejsou ukončená, ještě probíhají schůzky, takže uvidíme.”

Obyvatelé Jablunkova situaci sledují a od vedení radnice očekávají zvelebování města.

Anketa: “Ano, byl jsem u voleb a zajímám se o současnou politiku, takže vím, jaká je situace a jak volby dopadly. Zatím to vypadá tak, že se toho ve vedení města asi moc nezmění.”
Anketa: “Byla jsem u voleb a myslím si, že se složení vedení města zásadně nezmění. Chybí tady kulturní dům a sál, kde by dalo vystupovat, pořádat plesy a podobně.”

Naprosto jiná situace je v Těrlicku. Vítěz voleb tam složí koalici, byť by ani nemusel.

David Biegun (Naše Těrlicko), kandidát na starostu Těrlicka: “Je to něco neuvěřitelného, co se nám povedlo. Za půl roku tvrdé práce si myslím, že nikdo nečekal, že budeme mít 8 křesel. Je to ale velký úspěch celého týmu, je to více než 15 lidí, kteří pomáhali.”

Naše Těrlicko uspělo především se svou snahou zastavit stavbu obchvatu, ale cílů mají více.

David Biegun (Naše Těrlicko), kandidát na starostu Těrlicka: “Není to jenom silnice, je to územní plán, strategický rozvoj obce, je to transparentní hospodaření obce, takže těch bodů je opravdu více. Chceme být otevřená moderní obec. Chceme lidem dávat aktuálně informace, ale i tu moc, aby mohli rozhodovat o nějakých důležitých věcech v obci.”

Ustavující zastupitelstvo se bude v Těrlicku konat 19. října, v Jablunkově zřejmě o týden později.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail