Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrličany trápí příliš časté výpadky elektrické energie, někdy jsou bez proudu i půl dne

  • Těrlicko,

Nepříjemný problém řeší už delší dobu v Těrlicku. Čas od času se část obce ocitá bez elektrické energie. Výpadky trvají několik hodin, což s sebou přináší mnoho komplikací.

David Biegun (Naše Těrlicko), starosta Těrlicka: “Velmi často se nám stává, že v Těrlicku elektřina vypadne a není to otázka několika minut, ale vypadne třeba na 16 hodin, jako se tomu stalo posledně. Problém je ten, že máme v Horním Těrlicku jenom jednu přípojku vysokého napětí, která vede z Bludovického kopce směrem dolů do Těrlicka a tady před hřbitovem se potom stáčí k náměstí. A to je ten hlavní problém, protože to je páteřní linka, která ale v dnešní době je jenom jedna.”

Těrlická radnice se snaží problém vyřešit a výpadky dodávek elektrické energie omezit. Jednou z příčin poruch jsou stromy, které se ve větru vyvracejí na elektrické vedení, nebo na něj padají větve.

David Biegun (Naše Těrlicko), starosta Těrlicka: “Máme dvě řešení, jak bychom do budoucna měli vyřešit ten problém s tím, aby nám neustále nevypadával elektrický proud. První je dlouhodobé, kdy musíme s ČEZem dojednat propojení Dolního a Horního Těrlicka. Tím pádem budeme mít dvě páteřní linky. A druhé řešením je velmi rychlé a operativní, kdy začínáme jednat s majiteli okolních pozemků, kteří na těch pozemcích mají vzrostlé stromy. A to je ten důvod - strom spadne a v tu chvíli Horní Těrlicko nesvítí. Takže pokud se nám podaří s těmi majiteli dojednat, abychom ty stromy mohli částečně pokácet, tak bychom předešli případným problémům s elektřinou.”

Obyvatelé centrální části Těrlicka doufají, že se problém podaří vyřešit rychle, aby je výpadky elektřiny už neomezovaly.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy