Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dohoda o dostavbě prodloužené Rudné se připravuje

Přinášíme dobrou zprávu pro řidiče, ale i obyvatele Ostravy - Poruby. Dohoda mezi ředitelstvím silnic a dálnic a majitelem pozemku, který blokuje dostavbu prodloužené Rudné v Ostravě, je na spadnutí. Nyní se musí přenést na papír a pak ji musejí schválit zainteresované instituce.

Konečně je to tady. Dohoda, která umožní dostavět prodlouženou Rudnou má konkrétní obrysy. Ostravský zastupitel Lukáš Semerák, který ve městě vládne odboru dopravy se prý domluvil s Dušanem Richtárem, který obstrukcemi blokoval stavbu.

Lukáš Semerák (Ostravak), člen zastupitelstva Ostravy: “Mám zato, že jsme s panem architektem Richtárem a dalšími sousedy prakticky domluveni. Ano, fyzická realizace trošičku zaostala. Věcně je dohoda připravena. Já musím pochválit ŘSD, že se některým požadavkům, jako například požadavku na zvýšenou protihlukovou ochranu, postavilo čelem. Zbývá doladit detaily. Emoce myslím opadly.”

Kvůli obstrukcím majitelů už dokonce ředitelství silnic a dálnic požádalo o vyvlastňovací řízení. V případě smíru by k němu samozřejmě nedošlo. Dohoda se nyní musí zpracovat a připravit k podpisu všem zainteresovaným stranám. Připravena by prý mohla být do konce roku.

Jakub Unucka (ODS),náměstek primátora MS kraje: “Vidím světlo na konci tunelu. Byly nám řečeny požadavky, které mají vlastníci a my se je pokusíme převést do technické podoby. Podle mého názoru, při dobré vůli, jsou všechny požadavky realizovatelné.”

Pokud vše půjde hladce a dohoda bude skutečně podepsána ještě letos, mohly by na prodlouženou Rudnou vyjet první automobily na konci příštího roku.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků