Reklama

KSČM zahájila předvolební kampaň v MS kraji

Na podzim nás čekají parlamentní volby a politické strany a hnutí už zahajují své kampaně. Mezi prvními představili v Ostravě svůj program komunisté. Chtějí se zaměřit na sociální politiku, zaměstnanost a také by se podle nich měly do rukou státu vrátit vodohospodářské společnosti.

Stáhnout video
Reklama

Už tradičně začíná Komunistická strana Čech a Moravy předvolební kampaň do parlamentu v Moravskoslezském kraji, kde má velmi silnou základnu. Program nastínil přímo předseda strany Vojtěch Filip, který se společně s krajskými lídry pro volby 2017 sešel s občany v Domě kultury města Ostravy.

Vojtěch Filip, předseda KSČM: “Jedno z témat KSČM pro volby je převzetí vodních zdrojů zpět do rukou státu a to včetně provozovatelských organizací.”

Lídrem kandidátky za Moravskoslezský kraj bude Leo Luzar, který považuje za hlavní prioritu sociální jistoty.

Leo Luzar (KSČM), lídr kandidátky do parlamentních voleb: “Dlouhodobě neudržitelné jsou nízké platové podmínky našeho kraje ve stejných zaměstnáních naší republiky. Za poctivou práci si lidé zaslouží poctivou odměnu.”

S občany si přišel pohovořit i krajský předseda strany Josef Babka. Ten mimo jiné považuje za nutné, aby stát převzal odpovědnost za útlum těžby v OKD.

Josef Babka (KSČM), předseda KSČM MS kraje: “Dlouhodobě podporujeme, aby stát převzal OKD, protože jedině stát zaručí bezpečný útlum a sociální dopady.”

Podle Filipa je také důležité rychle řešit problematiku špatného ovzduší a hovořil i o rozvoji průmyslu. Má prý obavy, kdo se podniků zastane poté, co byl odvolán ministr Mládek.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Hanwha Advanced Materials Europe, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 90 000 Kč do 120 000 Kč

Detail

OKIN BPS, a.s.
Ostrava-město
od 20 000 Kč

Detail

Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu