KSČM zahájila předvolební kampaň v MS kraji

Na podzim nás čekají parlamentní volby a politické strany a hnutí už zahajují své kampaně. Mezi prvními představili v Ostravě svůj program komunisté. Chtějí se zaměřit na sociální politiku, zaměstnanost a také by se podle nich měly do rukou státu vrátit vodohospodářské společnosti.

Reklama

Už tradičně začíná Komunistická strana Čech a Moravy předvolební kampaň do parlamentu v Moravskoslezském kraji, kde má velmi silnou základnu. Program nastínil přímo předseda strany Vojtěch Filip, který se společně s krajskými lídry pro volby 2017 sešel s občany v Domě kultury města Ostravy.

Vojtěch Filip, předseda KSČM: “Jedno z témat KSČM pro volby je převzetí vodních zdrojů zpět do rukou státu a to včetně provozovatelských organizací.”

Lídrem kandidátky za Moravskoslezský kraj bude Leo Luzar, který považuje za hlavní prioritu sociální jistoty.

Leo Luzar (KSČM), lídr kandidátky do parlamentních voleb: “Dlouhodobě neudržitelné jsou nízké platové podmínky našeho kraje ve stejných zaměstnáních naší republiky. Za poctivou práci si lidé zaslouží poctivou odměnu.”

S občany si přišel pohovořit i krajský předseda strany Josef Babka. Ten mimo jiné považuje za nutné, aby stát převzal odpovědnost za útlum těžby v OKD.

Josef Babka (KSČM), předseda KSČM MS kraje: “Dlouhodobě podporujeme, aby stát převzal OKD, protože jedině stát zaručí bezpečný útlum a sociální dopady.”

Podle Filipa je také důležité rychle řešit problematiku špatného ovzduší a hovořil i o rozvoji průmyslu. Má prý obavy, kdo se podniků zastane poté, co byl odvolán ministr Mládek.
Vítání jara / tvořivé dílny pro MŠ a ZŠ

01.04. 9:00 - 30.04. 16:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Bennewitzovo kvarteto a klarinet Igora Františáka / koncert

27.04. 15:00 - 25.04. 6:37
Celý MS kraj, Zámek Kunín, Kunín

Bennewitzovo kvarteto a klarinet Igora Františáka / koncert

27.04. 18:00 - 25.04. 6:37
Celý MS kraj, Evangelický kostel Albrechtice

BEST, a.s.,
Ostrava-město
od 22 000 Kč

Detail

Michal Dresler
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Montáže Přerov a.s.
Nový Jičín
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu