SmogAlarm informuje o ovzduší přímo do mobilu

Pokud vás zajímá, co právě dýcháte, tedy přesněji řečeno jak moc je momentálně znečištěné ovzduší, pak můžete využít aplikaci pro mobilní telefony SmogAlarm. Vytvořila ji ostravská organizace Čisté nebe a v minulých dnech byla ještě vylepšena. Když je ovzduší opravdu špatné, může vám dokonce poslat na mobil zprávu.

Reklama

SmogAlarm - název aplikace pro mobilní telefony napovídá k čemu by měla sloužit. Varovat občany před smogem. Společnost Čisté nebe ji vymyslela už v roce 2012, ale nyní je vylepšená a dostupnější pro všechny uživatele chytrých mobilů.

Anna Plošková, ředitelka Čistého nebe: “Má novou podobu i nové funkce. Například upozornění, když se zhorší kvalita ovzduší na špatnou nebo velmi špatnou. Je možné si přečíst informace o znečišťujících látkách.”

A jak vlastně aplikace funguje? Pokud si zapnete v mobilu GPS, aplikace zjistí kde jste a ukáže vám hodnoty znečištění ovzduší ve vašem okolí.

Stanislav Ubik, autor aplikace pro Android: “Vidíme přehled stanic, můžeme si rozkliknout detail každé z nich a vidíme jednotlivé veličiny.”

Vylepšenou verzi aplikace podpořil i ostravský magistrát. Vedení prý chce aby měli občané dostatek informací a mohli se podle nich zařídit.

Kateřina Šebestová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Považujeme za důležitou informovanost občanů města.”

Aplikace funguje pro telefony se systémem Android i iOS. Detailní informace jsou na internetových stránkách smogalarm.cz.
Masopustní veselí i rej masek v Bílovci!

05.03. 15:00 - 22.02. 1:53
Celý MS kraj, Zámecké nádvoří, Bílovec

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč do 21 186 Kč

Detail

Jaromír Kukučka, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč

Detail

Michal Dresler
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu