Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj představil novou značku Zdravého kraje

V pátek jste si na prostranství před Trojhalím v centru Ostravy mohli vyzkoušet hned několik alternativních druhů dopravy, které měly jedno společné - neznečišťovaly ovzduší. Na akci s názvem “Jezdím jinak” také vedení krajského úřadu představilo novou značku Zdravého kraje.

Jezdím jinak. Už název naznačuje zaměření akce, která se uskutečnila na prostranství mezi Trojhalím a Novou Karolinou v Ostravě. Moravskoslezský kraj se snaží o propagaci alternativních druhů dopravy.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: “Naším cílem je změnit image našeho kraje a je to úkol, který není jednoduchý. Chceme ukázat, že jsou oblasti, ve kterých jsme už i lídry.”

Součástí akce bylo také odhalení grafické značky Zdravé město. Její symboly vysvětlili krajští radní přímo z pódiu dětem, které si zároveň mohly alternativní druhy dopravy vyzkoušet na vlastní kůži.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “5 let se kraj podílí na různých alternativních projektech. Vyhodnotili jsme, že si tyto projekty v rámci Agendy 21 zaslouží svou identitu a rozhodli jsme se, že kraj vytvoří nové logo Zdravého kraje.”

Zájemci si také mohli zasoutěžit na téma čistá doprava, u stánku OZO Ostrava mohly děti zjistit, jak správně třídit odpad a kousek dále si u Červeného kříže mohly vyzkoušet první pomoc. Součástí akce byl i sraz koloběžkářů a cyklistů a jejich společná projížďka.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

NADRA CZ s.r.o. - 01

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Sírius, příspěvková organizace

od 18 000 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

BEGINDAT s.r.o. - Sadská

od 14 600 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků