Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uzamčené brány na Karvinsku mohou ohrozit život

Uzamykatelné brány, které zabraňují vjezdu vozidlům na různých místech Karvinska mohou ohrozit lidský život. Zdravotní záchranná služba totiž nemá klíče od zámků. Například v létě museli k tonoucímu se muži běžet několik set metrů pěšky. Rychlost zásahu přitom v mnoha případech hraje klíčovou roli při záchraně lidského života.

Karvinské moře je v letních měsících velmi vyhledávaným místem obyvatelů Karvinska. Lidé se zde ale chodí koupat na vlastní nebezpečí. Tato vodní nádrž není přírodním koupalištěm. Uzamykatelná brána, která na přístupové cestě byla instalována v prosinci roku 2011 brání vstupu i vjezdu neoprávněným osobám.

„Závora je zároveň prevencí proti zakládání černých skládek, vandalismu a poškozování životního prostředí,“ vysvětlil mluvčí Asental Group Tomáš Neščák.

Klíče od uzamykatelné brány mají například strážníci městské policie.

„Strážníci městské policie vjíždějí se svými služebními vozidly na tato území a vykonávají tam kontrolní činnost. Kontrolují, zda tam nedochází k narušování veřejného pořádku,“ sdělil zástupce ředitele MP Karviná Václav Ožana.

Kromě strážníků mají klíče i hasiči a policie české republiky. Zdravotní záchranná služba ale ne. V létě se tak se sanitkou nedostali k tonoucímu se muži.

„Záchranáři museli se svým sanitním vozidlem zastavit ve vzdálenosti několika set metrů od místa události a na samotné místo k pacientovi doběhnout pěšky,“ řekl mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Rychlost zásahu při záchraně lidského života je přitom v některých případech klíčová.

„Tam ten dojezd na místo včas je nesmírně důležitou záležitostí,“ dodal Humpl.

Zdravotníci nemají klíče ani od dalších uzamykatelných bran na Karvinsku, které jsou instalovány například u příjezdových cest do lesů. Ty jsou v současné době hojně navštěvovány houbaři. V případě nutnosti tak záchranáři musí k pacientovi opět po svých, případně přivolat vrtulník, nebo nechat zámek násilně otevřít přivolanými hasiči.

Nahlásit chybu


K tématu
PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail