Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uzamčené brány na Karvinsku mohou ohrozit život

Uzamykatelné brány, které zabraňují vjezdu vozidlům na různých místech Karvinska mohou ohrozit lidský život. Zdravotní záchranná služba totiž nemá klíče od zámků. Například v létě museli k tonoucímu se muži běžet několik set metrů pěšky. Rychlost zásahu přitom v mnoha případech hraje klíčovou roli při záchraně lidského života.

Karvinské moře je v letních měsících velmi vyhledávaným místem obyvatelů Karvinska. Lidé se zde ale chodí koupat na vlastní nebezpečí. Tato vodní nádrž není přírodním koupalištěm. Uzamykatelná brána, která na přístupové cestě byla instalována v prosinci roku 2011 brání vstupu i vjezdu neoprávněným osobám.

„Závora je zároveň prevencí proti zakládání černých skládek, vandalismu a poškozování životního prostředí,“ vysvětlil mluvčí Asental Group Tomáš Neščák.

Klíče od uzamykatelné brány mají například strážníci městské policie.

„Strážníci městské policie vjíždějí se svými služebními vozidly na tato území a vykonávají tam kontrolní činnost. Kontrolují, zda tam nedochází k narušování veřejného pořádku,“ sdělil zástupce ředitele MP Karviná Václav Ožana.

Kromě strážníků mají klíče i hasiči a policie české republiky. Zdravotní záchranná služba ale ne. V létě se tak se sanitkou nedostali k tonoucímu se muži.

„Záchranáři museli se svým sanitním vozidlem zastavit ve vzdálenosti několika set metrů od místa události a na samotné místo k pacientovi doběhnout pěšky,“ řekl mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Rychlost zásahu při záchraně lidského života je přitom v některých případech klíčová.

„Tam ten dojezd na místo včas je nesmírně důležitou záležitostí,“ dodal Humpl.

Zdravotníci nemají klíče ani od dalších uzamykatelných bran na Karvinsku, které jsou instalovány například u příjezdových cest do lesů. Ty jsou v současné době hojně navštěvovány houbaři. V případě nutnosti tak záchranáři musí k pacientovi opět po svých, případně přivolat vrtulník, nebo nechat zámek násilně otevřít přivolanými hasiči.
Svatováclavský hudební festival - Bach / Benda: Flétnové sonáty

Dnes
Celý MS kraj, Kostel sv. Vavřince, Paskov

Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

EMMA´S CREDIT

od 53 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

MOBIDICK CZ s.r.o.

od 17 600 Kč/měsíc

Detail

Radim Janda - PNEUCENTRUM JANDA

od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků