Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přípravy na volby do Poslanecké sněmovny ČR vrcholí

Už tento pátek a sobotu budou lidé volit poslance do sněmovny Parlamentu České republiky. Obyvatelé Moravskoslezského kraje by už měli mít obálky s volebními lístky doma k dispozici a vrcholí i samotné přípravy na volby ve městech a obcích.

V pátek 20. října se ve dvě hodiny odpoledne se otevřou volební místnosti napříč celou republikou, aby každý občan starší 18. let mohl zvolit hnutí nebo stranu, případně jednotlivé kandidáty, které by rád viděl v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Miroslava Chlebounová, mluvčí MS kraje: “Parlamentních voleb se bude moci v pátek a v sobotu 20. a 21. října zúčastnit téměř milion občanů Moravskoslezského kraje. Volit budou v 1306. volebních okrscích.”

Z 26.hlasovacích lístků si lidé doma v klidu mohou dopředu připravit vybraný lístek s preferovanou stranou. Na něm také mohou navíc zvýhodnit až čtyři konkrétní kandidáty zakroužkováním pořadového čísla před jejich jménem. Hlasovací lístky budou k dispozici i ve volebních místnostech, tam je také třeba dodržet daná pravidla.

Renáta Šmídová, vedoucí oddělení vnitřních služeb odboru organizačního MMK: “Předstoupí před komisi, předloží občanský průkaz, dostane úřední obálku a za plentou může hlasy upravovat.”

Krajský úřad, který dohlíží na regulérní průběh voleb, nezaznamenal žádný problém

s rozvozem nebo i roznáškou volebních lístků, ani neřešil žádnou stížnost týkající se

přípravy voleb.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

BALŠARM s.r.o., provoz

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Raeder & Falge s.r.o., provozovna Bohušovice nad Ohří

od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Krajský soud v Plzni [3]

od 24 000 do 33 790 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků