Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přípravy na volby do Poslanecké sněmovny ČR vrcholí

Už tento pátek a sobotu budou lidé volit poslance do sněmovny Parlamentu České republiky. Obyvatelé Moravskoslezského kraje by už měli mít obálky s volebními lístky doma k dispozici a vrcholí i samotné přípravy na volby ve městech a obcích.

V pátek 20. října se ve dvě hodiny odpoledne se otevřou volební místnosti napříč celou republikou, aby každý občan starší 18. let mohl zvolit hnutí nebo stranu, případně jednotlivé kandidáty, které by rád viděl v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Miroslava Chlebounová, mluvčí MS kraje: “Parlamentních voleb se bude moci v pátek a v sobotu 20. a 21. října zúčastnit téměř milion občanů Moravskoslezského kraje. Volit budou v 1306. volebních okrscích.”

Z 26.hlasovacích lístků si lidé doma v klidu mohou dopředu připravit vybraný lístek s preferovanou stranou. Na něm také mohou navíc zvýhodnit až čtyři konkrétní kandidáty zakroužkováním pořadového čísla před jejich jménem. Hlasovací lístky budou k dispozici i ve volebních místnostech, tam je také třeba dodržet daná pravidla.

Renáta Šmídová, vedoucí oddělení vnitřních služeb odboru organizačního MMK: “Předstoupí před komisi, předloží občanský průkaz, dostane úřední obálku a za plentou může hlasy upravovat.”

Krajský úřad, který dohlíží na regulérní průběh voleb, nezaznamenal žádný problém

s rozvozem nebo i roznáškou volebních lístků, ani neřešil žádnou stížnost týkající se

přípravy voleb.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail