Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli odvolání se proces reorganizace OKD oddaluje

Dva silní hráči vzbudili další otázky týkající se budoucnosti OKD. Londýnská Citibank a mateřská NWR se totiž odvolali proti rozhodnutí ostravského krajského soudu o reorganizaci těžební společnosti. Rozhodovat o ní teď bude Vrchní soud v Olomouci.

V polovině října krajský soud v Ostravě schválil rozhodnutí věřitelů o přijetí reorganizačního plánu společnosti OKD. Proti však od prvopočátku byla společnost NWR. Ta proto využila svého práva a podala odvolání.

„V tuto chvíli soud provádí některé úkony, jako zasílání odvolání k vyjádření účastníkům, přičemž zpět by měl být Vrchnímu soudu v Olomouci předložen přibližně na konci listopadu,“ řekla mluvčí Krajského soudu Ostrava Lucie Olšarová.

Odvolala se ale i londýnská Citibank, jejichž pohledávky nebyly insolvenčním správcem uznány.

„To, zda byla Citibank oprávněna podat odvolání bude již hodnotit odvolací soud,“ dodala Olšarová.

„Tím se oddaluje jistota pro zaměstnance převodu pod stát,“ řekl předseda SHO Rostislav Palička.

„Odvolání má vliv na jednání mezi odbory a zaměstnavatelem. Nám se to komplikuje, to vyjednávání bude těžší,“ dodal místopředseda OS PHGN Jaromír Pytlík.

Odvolací osud by měl rozhodnout do dvou měsíců. Ohrožen je tak časový plán připravované nové základní organizační struktury OKD. K prvnímu lednu by měl vzniknout nový útvar, který by se plně věnoval postupnému útlumu šachet. Projekt k prvnímu dubnu počítá i se slučováním dolů.

„Počítáme s tím, že reorganizační plán bude schválen v co nejkratším možném termínu. Proto už výhledově pracujeme na dílčích projektech, které by nám to finální zahájení reorganizačního plánu mohly časově usnadnit,“ vysvětlil mluvčí OKD, a.s. Ivo Čelechovský.

Dokud ale plán reorganizace nenabude účinnosti, firma připravovaná opatření nemůže realizovat.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 27 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail