Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí cyklisté z Krnova uspěli i v Evropě

Teď pro vás máme radostnou zprávu. Žáci ze Základní školy Smetanův okruh v Krnově jsou mimořádně úspěšní v Dopravní soutěži mladých cyklistů. Zvítězili nejen v krajském kole, ale také v celostátním. Navíc náš region vzorně reprezentovali i v Evropě, když přivezli 5 místo.

Tito čtyři školáci z Krnova jsou šampioni. Se svými znalostmi z dopravy by zřejmě předčili kdejakého řidiče. V Dopravní soutěži mladých cyklistů museli nejprve porazit své spolužáky a později postupovali přes okres a kraj až do republikového finále. Ani tam nenašli přemožitele.

členové týmu ZŠ Smetanův okruh Krnov: 1/ “Chci poděkovat paní učitelce, jak nás dobře připravila a jsem hodně rád.” 2/ “Je to super.” 3/ “Nejtěžší pro mně bylo naučit se jízdu zručnosti.”

Petr Juřina, ředitel ZŠ Smetanův okruh Krnov: “Dopravní výchova je zařazena v rámci výuky jako nepovinný předmět. Paní učitelka si vybere šikovné žáky a s těmi pak trénuje.”

Soutěžící musejí znát pravidla silničního provozu, musejí to umět s mapou nebo ovládat zásady první pomoci. Náročná je i jízda zručnosti. To vše zvládly děti tak dokonale, že v evropském finále v Albánii skončily páté.

Tomáš Kotyza, ředitel Úřadu MS kraje: “Úspěch krnovské školy na evropské úrovni je velký úspěch MS kraje. Těší nás to, protože tato aktivita je nesmírně potřebná.”

Děti se na soutěž připravovali ve volném čase. Podle odborníků by se ale dopravní výchova měla stát součástí osnov ve škole.

Pavel Rakus, koordinátor BESIP pro MS kraj: “Všichni, kdo toho alespoň trošičku vidí, by chtěli kráčet cestou vyspělých evropských států, kde je to povinné.”

Základní škola Smetanův okruh byla úspěšná i loni, když v republikovém finále obsadili její žáci třetí místo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků