Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na střelbu po sousedech si obviněný prý nepamatuje

Krajský soud začal řešit jeden z nejsledovanějších procesů letošního roku. Eskorta přivedla Slováka Maroše Gajdošíka, který je obviněn z pokusu o dvojnásobnou vraždu. Kvůli sporům vypálil po svých sousedech několik ran z pistole a pak se sám střelil do hlavy. Gajdošík, který si říká Reskátor, si prý útok nepamatuje.

Obžalovaný Maroš Gajdošík všechny překvapil už tím, že přišel se slepeckou holí a ještě před zahájením hlavního líčení si postěžoval, že oslepl vinou nedostatečné péče. Vypovídal poprvé. Moc toho ale neřekl. Většinou jen nadával na souseda, že je to lhář, zloděj a podvodník. Co se přesně v dubnu v Petřvaldu odehrálo vysvětlil žalobce.

Jaroslav Jurka, státní zástupce: “Jde o pokus vraždy dvou sousedů jejich sousedem, po předchozích dlouhodobých špatných vztazích. K dokonání činu nedošlo, neboť pachateli v jednu chvíli selhala zbraň a následně se podařilo poškozeným utéct.”

Je zázrak, že soused, který nejprve dostal kulku do prsou přes sklo automobilu a pak ještě další tři při útěku, vůbec přežil. K soudu přišel svědčit s manželkou, kterou Gajdošík naštěstí minul.

postřelený soused: “Soužití s ním bylo neskutečné. Neskutečné, co se tam dělo. Žil jen proto, aby hledal záminky, jak nám ublížit. Bojovali jsme s ním celých sedm let, co tam postavil načerno dům.”

Gajdošík postavil svůj dům bez povolení a například garáž částečně zasahovala i na pozemek souseda. Bylo toho ale mnohem více. Přesto Gajdošík celou dobu tvrdil, že hádky vyvolával soused.

Petr Kučera, obhájce Maroše Gajdošíka: “Nemohu k tomuto nyní hovořit. Mohlo by to jít proti zájmu obviněného.”

Gajdošík už si na Slovensku odseděl trest za vraždu. Nyní mu hrozí 20 let nebo výjimečný trest. Navíc by měl zaplatit několik milionů poškozeným a pojišťovnám.
Den pro děti s ČPZP v ZOO Zlín

Zítra
Celý MS kraj, ZOO a zámek Zlín-Lešná

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Zítra
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Bukostav s.r.o.

od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Školní jídelna, Praha 22, Nové náměstí 1100, příspěvková organizace

od 19 930 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

MAREK spedition s.r.o.

od 35 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků